W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Zakończono modernizacje ulicy Królowej Jadwigi

Ostatnimi pracami kosmetycznymi i odbiorem końcowym we wtorek 10 listopada ostatecznie zakończona została realizacja jednej z najważniejszych inwestycji drogowych zaplanowanych na terenie Mielca w roku 2020 jaką była rozbudowa ul. Królowej Jadwigi wraz z budową ul. Św. Anny.

Realizacji umowy podjęło się konsorcjum firm – MPGK Mielec i DROKAM – Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Łoniowa oraz jako partner firma  Elektromontaż Rzeszów S.A. Ostateczna wartość wykonanych prac na ulicach Królowej Jadwigi i Św. Anny osiągnęła kwotę 4 824 660 zł.

Modernizacja ul. Królowej Jadwigi objęła swoim zasięgiem przebudowę jezdni i odwodnienia drogi wraz z przebudową i zabezpieczeniem istniejącego uzbrojenia podziemnego, a także przebudowę ścieżki rowerowej i przebudowę chodników wraz z przebudową oświetlenia polegającą na przesunięciu masztów oświetleniowych poza obręb chodnika.

W ramach budowy ulicy Św. Anny wykonano jezdnię z poboczami z kostki brukowej wraz z odwodnieniem drogi, przebudowano i zabezpieczono istniejące uzbrojenie podziemne oraz wykonano nowe oświetlenie uliczne.

Na realizację tej inwestycji Gmina Miejska Mielec otrzymała dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Celowego w ramach programu – Fundusz Dróg Samorządowych, w wysokości 2 396 605 zł.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa