W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje

Zakończył się remont elewacji Przychodni Nr 1

Dobiega końca drugi etap prac remontowych w Przychodni Nr 1 przy ul. Sandomierskiej w Mielcu. W piątek, 5 czerwca, odbył się odbiór techniczny inwestycji.

Remont Przychodni Nr 1 w Mielcu rozpoczął się już w ubiegłym roku. Za kwotę 396 711,60 zł zrealizowano termomodernizację budynku obejmującą docieplenie ścian i poddasza, wymianę drzwi zewnętrznych oraz części okien. Zadanie zostało dofinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie kwotą 99 tys. złotych. Resztę środków niezbędnych do realizacji zadania zabezpieczył samorząd Powiatu Mieleckiego – była to kwota 297 711,60 zł.

Druga część prac, warta 167 611,50 zł, została w całości sfinansowana z budżetu Powiatu Mieleckiego. Zakres prac objął remont elewacji frontowej budynku przychodni oraz jej elementów tj. balkony czy zadaszenia. W ramach tego zadania zrealizowano także kompleksowy remont ścian w piwnicy.

Odbiór techniczny drugiego etapu prac odbył się w piątek, 5 czerwca. W obecności przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Mielcu oraz wykonawcy, firmy Malbud, wskazano drobne, wymagające popraw usterki. Przed inwestorem i wykonawcą wciąż pozostaje jeszcze uzupełnienie elewacji jednej ze ścian bocznych budynku, które wymagać będzie dalszych uzgodnień z właścicielami nieruchomości sąsiadującej z przychodnią. Realizacja tych prac nie przeszkodzi jednak w korzystaniu z budynku ośrodka zdrowia – podobnie jak przez cały okres drugiego etapu remontu, przychodnia jest dostępna dla pacjentów.

Warto podkreślić, że remont Przychodni Nr 1 nie był jedynym przedsięwzięciem Powiatu Mieleckiego podjętym na rzecz pacjentów. W ostatnim roku władze samorządowe powiatu zrealizowały także kompleksową modernizację Przychodni Nr 4 oraz Przychodni Nr 5. W ostatnim z wymienionych obiektów dodatkowo wybudowano windę, której oddanie do użytku przewiduje się na bieżący tydzień.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa