W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Zamknięte szkoły, biblioteki, SCK, spotkania odwołane

W związku z zagrożeniem koronawirusem SARS– CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19 ograniczona zostaje sfera działalności publicznej w Radomyślu Wielkim.

Od dziś tj. 12 marca do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostało czasowo ograniczone. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. 

Szkoły zamknięte

W związku decyzją Ministra Edukacji Narodowej od dziś do 25 marca wszystkie placówki oświatowe na terenie Gminy Radomyśl Wielki zostaną zamknięte (w okresie przejściowym tj. w dniach 12-13.03. w szkołach będą odbywać się będą jedynie zajęcia opiekuńcze). 

SCKiB odwołuje zajęcia i zamyka biblioteki

Wszystkie zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży (robotyka, plastyczne, taneczne i muzyczne w ramach Samorządowego Ogniska Muzycznego) prowadzone przez Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim zostają wstrzymane do odwołania. Również Biblioteka Publiczna w Radomyślu W. wraz z wszystkimi filiami (Dulcza Wielka, Ruda, Zdziarzec i Żarówka) została zamknięta do odwołania.

Nie będzie spotkań z mieszkańcami

Z powodu koronawirusa magistrat odwołał także spotkania z mieszkańcami na temat planowanej rozbudowy kanalizacji sanitarnej (projektowanie) w Dąbrówce Wisłockiej i Rudzie, które miały się odbyć w dniach 15.03. o godz. 12:15 (Ruda) i 22.03. o godz. 11:45 (Dąbrówka Wisłocka). Nie odbędzie się również zebranie z mieszkańcami Radomyśla Wielkiego zaplanowane na 17 marca. Nowe daty spotkań zostaną podane w późniejszym terminie.

Wszystkie te działania mają na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.


e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa