W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Zapraszamy do udziału w IV edycji warsztatów „PEWNA SIEBIE – BEZPIECZNA”

Rusza czwarta edycja warsztatów samoobrony dla kobiet „PEWNA SIEBIE – BEZPIECZNA”. Poprzednie edycje spotkały się z wielkim zainteresowaniem, a ich organizacja przyniosła poczucie bezpieczeństwa ponad 150 kobietom z powiatu mieleckiego.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców powiatu mieleckiego, Komendant Powiatowy Policji w Mielcu wraz z prezydentem oraz starostą, jako wspólny cel wyznaczyli sobie podnoszenie świadomości społeczeństwa w kwestii bezpieczeństwa.

Stworzono wspólny projekt, którego celem jest zorganizowanie szkoleń z zakresu samoobrony dla mieszkanek powiatu mieleckiego pn. „PEWNA SIEBIE – BEZPIECZNA”. Projekt ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa kobiet poprzez wzrost poczucia bezpieczeństwa osobistego, wynikającego ze świadomości posiadania umiejętności obrony przed napastnikiem oraz radzenia sobie ze stresem w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia własnego lub najbliższych.

W najbliższą środę 28 lutego o godz. 18, rozpocznie się kolejna edycja warsztatów dla nowych uczestniczek. Spotkania czwaratej edycji odbywać się będą w każdy poniedziałek i środę, od 28 lutego przez kolejne dwa miesiące w auli Zespołu Szkół nr 2 przy ulicy Łąkowej w Mielcu o godz. 18.

W programie warsztatów przewidziano zajęcia z zakresu wiktymologii, samoobrony, psychologii i udzielania pierwszej pomocy dorosłym i dzieciom. Podczas spotkań uczestniczki dowiedzą się, jak nie stać się ofiarą przestępstwa, w jaki sposób rozpoznać i zapobiec skutkom zagrożeń oraz nauczą się jak przy wykorzystaniu przedmiotów codziennego użytku można obronić się przed napastnikiem.

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach! Informacji na temat szkoleń udziela manager Mieleckiej Szkoły KRAV MAGA Maria Niziołek, nr tel. 666 708 699 oraz oficer prasowy KPP Mielec – mł.asp. Urszula Chmura , nr tel. 510 997 528.

Informujemy, że w dniu rozpoczęcia warsztatów odbędą się także pierwsze zajęcia z instruktorem, w związku z tym prosimy o zabranie ze sobą obuwia oraz stroju do ćwiczeń.

 

Zobacz też...