W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje

Zapraszamy na I Mielecki Orszak Trzech Króli

W najbliższy piątek 6 stycznia 2017 roku po raz pierwszy w historii miasta Mielca zostanie zorganizowany nawiązujący do biblijnych wydarzeń Orszak Trzech Króli.

Orszak to przedstawienie tradycyjnych Jasełek organizowane w przestrzeni publicznej na ulicach wielu wiosek, miast i miasteczek nie tylko w Polsce, ale też i za granicą. Jest dopełnieniem  Świąt Bożego Narodzenia. W ubiegłym roku barwne korowody zorganizowano w ponad trzystu miejscowościach naszego kraju.

Do tego grona dołączy teraz miasto Mielec, gdzie organizatorem orszaku został Urząd Miejski wraz z parafiami Św. Mateusza z mieleckiej starówki i parafią Ducha Św. z osiedla Lotników. Wsparcia temu wielkiemu przedsięwzięciu udzieliły miejskie instytucje – SCK i MPGK oraz harcerze ZHP, Komenda Powiatowa Policji i mieleckie szkoły podstawowe i gimnazjalne.

Uroczystości rozpoczną się od mszy św. w kościele parafii Ducha Św. o godzinie 10.30. Orszak z królami na koniach i przebierańcami tradycyjnie poprowadzi symboliczna gwiazda, tak jak 2017 lat temu gwiazda pokazywała drogę do betlejemskiej stajenki trzem monarchom. Trasę przemarszu wytyczono ulicami Pisarka, Sienkiewicza, Mickiewicza, Kościuszki i ulicą Rzeczną na teren za Bazyliką Św. Mateusza. 

Na godzinę 13.30 planowany jest pokłon Dziecięciu Jezus i przekazanie królewskich darów – złota, kadzidła i mirry. Następnie odbędzie się koncert kolęd. Wystąpi Mielecka Orkiestra Dęta, Chór I LO w Mielcu, Chór i Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Rzeszowiacy oraz młodzieżowy zespół muzyczny działający przy parafii św. Mateusza.      

Organizatorzy miejskich Jasełek przygotowali wiele atrakcji. Będą darmowe korony
i śpiewniki dla uczestników orszaku, a także betlejemskie ciasteczka  i gorąca herbata. Prezydent Mielca Daniel Kozdęba pragnie, aby Orszak Trzech Króli na stałe wpisał się w tradycję świętowania okresu bożonarodzeniowego w naszym mieście.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spędź wakacje z wojskiem

Wiadomości Mielec

Tegoroczne święto Policji w Parku Oborskich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa