W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Zapraszamy na Narodowe Czytanie na Górce

Mieleckie Narodowe Czytanie A.D. 2016 –,, Quo vadis” Henryka Sienkiewicza – 3 września, sobota, godz.  10.30, plac przy Górce Cyranowskiej.

Narodowe czytanie Sienkiewicza na Górce Cyranowskiej

Pierwsza sobota września upłynie w atmosferze wybitnej sienkiewiczowskiej powieści „Quo vadis” wybranej w głosowaniu czytelników jako lekturę na dzień Narodowego Czytania.  Wybór ten jest  tym bardziej uzasadniony, że trwa Rok Henryka Sienkiewicza.

 

Autor podbił serca Polaków ,,Trylogią”, a dusze milionów czytelników na całym świecie –  właśnie powieścią ,,Quo vadis”. Sienkiewicz  otrzymał literackiego Nobla, najbardziej prestiżową nagrodę na świecie w dziedzinie literatury za całokształt twórczości, jednak tego niezwykłego wyróżnienia by nie było, gdyby nie ,,Quo vadis”, powieść, która osiągnęła wielki sukces międzynarodowy.

Tylko Sienkiewicz potrafił tak pięknie pisać o miłości, historii, umiłowaniu własnych ideałów, poświęceniu i odwadze. Te wszystkie cechy charakteryzujące prozę Sienkiewicza odnajdziemy w tej historii z czasów rzymskich, historii początków chrześcijaństwa.

 

W tym roku akcję mieleckiego czytania powieści „Quo vadis” organizuje Czytelnia Główna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu. Pracownicy Czytelni zabiorą nas w podróż po miłosnych meandrach powieści, a wspólne czytanie zaplanowane jest w centralnym punkcie miasta – na placu przed znaną wszystkim Górką Cyranowską  u zbiegu  al. Niepodległości, ul. Szopena i ul. Biernackiego.

 

W sobotni poranek już od godziny 10.30 będzie można usłyszeć fragmenty powieści interpretowane przez zaprzyjaźnionych z mielecką Biblioteką wykonawców. Na pewno będzie profesjonalnie, barwnie,  klimat naszego spotkania przyniesie ze sobą powiew klimatu Rzymu czasów Nerona. Na scenie przy Górce Cyranowskiej pojawią się rzymskie patrycjuszki i senatorowie.

 

Może zechce zawitać do nas sam Neron?  Uczestników spotkania wyróżnią  wieńce laurowe specjalnie na tę okazję przygotowane. Warto nadmienić, że pięknie i starannie wykonany wieniec jako pamiątkę Narodowego Czytania  otrzyma każdy, kto do nas dołączy. Jak zwykle nie zabraknie słodkiego upominku i innych drobnych niespodzianek.

Prosimy  o przyniesienie swoich egzemplarzy książek Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”.  Z kancelarii Prezydenta RP otrzymaliśmy okolicznościowy stempel, a więc tym, którzy zechcą zostanie pamiątka z tego wydarzenia w postaci okolicznościowej pieczęci we własnym egzemplarzu powieści.

Zapraszamy do wspólnego czytania powieści o wielkiej i czystej wierze,  pięknej i uczciwej Ligii, przystojnym i odmienionym Marku Winicjuszu, szlachetnym i wiernym Ursusie.

Sobota – 3 września 2016 roku – godzina 10.30 – Narodowe czytanie na Górce Cyranowskiej – takiego wydarzenia tam jeszcze nie było!

 

maxresdefault

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa