W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Zapraszamy na obchody Święta Niepodległości

Przed nami 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Prezentujemy program mieleckich obchodów tego święta.

Niepodległościowe świętowanie rozpocznie się od Mszy św. w intencji Ojczyzny o godzinie 10:00 w Bazylice Mniejszej św. Mateusza. Stąd jak zwykle wyruszy pochód na czele z Mielecką Orkiestrą Dętą i Jednostką Strzelecką 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego. W pochodzie pójdą uczniowie klasy mundurowej ZS im. prof. Groszkowskiego, harcerze, poczty sztandarowe, kombatanci, parlamentarzyści, samorządowe władze miasta, powiatu i województwa, przedstawiciele Sądu Rejonowego w Mielcu, delegacje urzędów, instytucji, związków zawodowych i stowarzyszeń, delegacje szkół i pozostali uczestnicy.

Uroczystości przed Pomnikiem Wolności rozpoczną się o godzinie 11:30 od odśpiewania hymnu państwowego i inscenizacji w wykonaniu aktorów Warsztatów Teatralnych „Antrakt” Domu Kultury SCK. Kolejnymi punktami będą: pierwsze w historii mieleckich obchodów Święta Niepodległości zapalenie Ognia Niepodległości, złożenie wiązanki kwiatów w imieniu wszystkich mieszkańców Miasta Mielca i Powiatu Mieleckiego i złożenie kwiatów pod Obeliskiem Niepodległości. Wspólne świętowanie zwieńczą wielopokoleniowe śpiewanki patriotyczne i tradycyjna parada sztandarów.

Ważne! Podczaas uroczystości przed Pomnikiem Wolności w w imieniu wszystkich delegacji orqaz mieszkańców Miasta Mielca i Powiatu Mieleckiego zostanie złożona jedna wiązanka kwiatów. Istnieje możliwość indywidualnego złożenia kwiatów po zakończeniu uroczystości.

Warto podkreślić, że kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości towarzyszyć będą liczne wydarzenia kulturalno-patriotyczne.

W piątek, 8 listopada, odbędzie się niepodległościowy koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej (Sala Królewska PSM, godzina 16:00) oraz Dyktando Niepodległościowe organizowane przez II Liceum Ogólnokształcące, objęte honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka (Samorządowe Centrum Kultury, godzina 18:00).
„Piłsudski na Syberii. U podstaw niepodległości” – to tytuł wykładu multimedialnego, jaki w niedzielę, 10 listopada, wygłosi prof. Eugeniusz Niebelski.

Naukowa rozprawa będzie jednym z punktów spotkania pod nazwą „śpiewanki Patriotyczne”, zaplanowanego w siedzibie Muzeum Regionalnego na godzinę 17:00. O 20:00 rozpocznie się z kolei spotkanie obywatelskie przy Pomniku Wolności.

Szereg dodatkowych wydarzeń czeka na mielczan także w poniedziałek, 11 listopada. Pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka o godzinie 10:00 na strzelnicy LOK w Mielcu wystartują Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty; o godzinie 13:00 na Bulwarach Gryfitów Mieleckich rozpocznie się z kolei 2. Bieg Niepodległości.

Listopadowe świętowanie zakończy Finał XIV Zawodów Pływackich organizowany przez MKS Ikar Mielec (Kryta Pływania „Smoczka”, godz. 15:00) oraz Koncert Niepodległościowy Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej (sala widowiskowa SCK, godzina 16:00).

Zapraszamy!

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Rodzinny Rajd Rowerowy w Radomyślu Wielkim [FOTO]

Wiadomości Mielec

Memoriał Agaty-Mróz Olszewskiej ostatni sprawdzian przed olimpiadą

Wiadomości Mielec

Otwarcie Miesiąca Kultury Borowskiej [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa