Powiat Mielecki poszukuje oryginalnego logo dla samorządu oraz pomysłu na kojarzący się z nim produkt turystyczny. Nabór projektów potrwa jeszcze do 18 września.
Konkurs jest skierowany przede wszystkim do grafików komputerowych, projektantów, asystów plastyków oraz osób i firm zajmujących się projektowaniem reklamowym. Nie ma jednak przeszkód, by swoich sił spróbowali także inni zainteresowani – niekoniecznie związani zawodowo z tą dziedziną, a mogący pochwalić się znajomością obsługi programów graficznych i nietuzinkową kreatywnością.
W ramach konkursu organizator oczekuje zaprojektowania:
– logo powiatu obejmującego rysunek (symbol inny niż herb powiatu), tożsamego z obowiązującym hasłem promocyjnym Powiatu Mieleckiego tj. „Dzień dobry”
– produktu turystycznego będącego symbolem powiatu. Może to być np. maskotka lub inna pamiątka, która byłaby kojarzona z Powiatem Mieleckim.
– Poszukujemy projektów, które będą kojarzyć się z powiatem mieleckim, jego historią, kulturą, przyrodą lub innymi walorami charakterystycznymi dla tego terenu i jego społeczności. Projektów, które z jednej strony będą tożsame z lokalną tradycją, a z drugiej – świeże i nowoczesne – podkreśla starosta mielecki Stanisław Lonczak. – Wierzę, że to właśnie sami mieszkańcy i sympatycy naszego powiatu, dysponując własnymi skojarzeniami, doświadczeniami i umiejętnościami, będą w stanie stworzyć coś, co w identyfikacji wizualnej powiatu pozostanie na długie lata – dodaje.
Zaprojektowane logo oraz produkt turystyczny staną się symbolami Powiatu Mieleckiego wykorzystywanymi do celów popularyzatorskich, reklamowych, korespondencyjnych i identyfikacyjnych. Znajdą się więc na gadżetach reklamowych, papierze firmowym, wydawnictwach, ulotkach, plakatach, nośnikach elektronicznych i grafice internetowej.
Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę pieniężną wysokości 2000 zł.Termin nadsyłania prac mija 18 września br.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie odsyłamy do szczegółowego regulaminu, w którym znajdują się informacje dotyczące przedmiotu konkursu, warunków uczestnictwa, wymagań projektowych, kryteriów oceny, nagród oraz prawa własności i prawa wykorzystania zwycięskiego projektu.