W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Zaproszenie do współtworzenia „Dygresji” Nr 3(2019)

Piszących twórców z Mielca i okolic, którzy poważnie interesują się literaturą, piszą nietuzinkowe utwory, zasługujące na należyty rozgłos i uznanie czytelników, zapraszamy na łamy „Dygresji” – Mieleckiego Rocznika Literacko-Kulturalnego.

W oparciu o pracę redaktorów Mieleckiego Towarzystwa Literackiego zarówno uznani twórcy, i nieznani nikomu debiutanci,  każdego roku dostają szansę prezentacji w piśmie „Dygresje” – Mielecki Rocznik Literacko-Kulturalny.

Do współtworzenia trzeciego numeru pisma, które ukaże się w grudniu tego roku i będzie zawierało ambitną twórczość literacką, zapraszamy każdego piszącego pod warunkiem, że wnosi coś niepowtarzalnego do  literatury. Po raz pierwszy zapraszamy wszystkie osoby piszące – niezależnie od tego jakie stowarzyszenie miejscowe i pozamiejscowe reprezentują.

Aby wziąć udział w tym wydaniu, każdy twórca musi nadesłać na adres e-mail [email protected] 10 wierszy lub opowiadania (fragmentu prozy do 10 stron o rozmiarze 165×235), względnie innej twórczości (mile widziane fraszki, aforyzmy, limeryki itp.) w jednym pliku Word wraz z biogramem i w oddzielnym pliku zdjęcia portretowego o rozdzielczości 350 dpi.

Termin nadsyłania materiałów upływa z dniem 15 października 2019 r., lecz stanowczo prosimy, by nie odkładać tej ważnej sprawy na ostatnią chwilę.

Zapraszamy do współpracy artystów malarzy i fotografików: bardzo poważnie potraktujemy Wasze prace w trakcie redakcji, aby znalazły swoje należne miejsce. Autorzy najlepszych propozycji zostaną zaproszeni do udziału w tym wydawnictwie poprzez pisemne powiadomienie drogą e-mailową.

Celem Towarzystwa jest prowadzenie szeroko pojętej działalności kulturalnej zwłaszcza w zakresie propagowania literatury i dobrej książki, upowszechnianie nowych zjawisk literackich, stwarzanie warunków dla optymalnego rozwoju członków, wspieranie ambitnej twórczości, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży – poprzez rozwój jej wrażliwości literackiej i zamiłowanie do literatury. Dlatego zaproszenie to kierujemy do literacko uzdolnionej młodzieży mieleckich szkół średnich. Jesteśmy zainteresowani na Waszym współudziałem w nowym numerze rocznika.

Każda nadesłana do nas praca, która będzie prezentowała przemyślane treści, oraz ujawni artystyczną duszę autora, zostanie wnikliwie oceniona, a następnie opublikowana na prawach artystycznego debiutu.

Zapewniamy, że zawartość numeru, zostanie znacznie rozwinięta i unowocześniona – w stosunku do poprzednich numerów. Serdecznie zapraszamy chętnych, do skorzystania z szansy takiego debiutu i promocji artystycznej swojej osoby.

Zbigniew Michalski


Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa