W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Zaproszenie do współtworzenia „Dygresji”

Literatów z Mielca i okolic, którzy piszą nietuzinkowe utwory, zasługujące na należyty rozgłos i uznanie czytelników, zapraszamy po raz czwarty na łamy „Dygresji” – Mieleckiego Rocznika Literacko-Kulturalnego. W oparciu o pracę redakcyjną Mieleckiego Towarzystwa Literackiego zarówno znani twórcy, jak również nieznani czytelnikom debiutanci,  każdego roku dostają szansę prezentacji w piśmie „Dygresje” – Mielecki Rocznik Literacko-Kulturalny.

Do współtworzenia czwartego numeru pisma, który ukaże się w grudniu bieżącego roku i będzie zawierał przegląd regionalnej twórczości literackiej, zapraszamy każdego piszącego pod warunkiem, że wnosi nietuzinkowy styl literacki. Po raz czwarty zapraszamy osoby piszące – niezależnie od tego jakie stowarzyszenie reprezentują. Ze względu na pandemię convid-19 zamierzamy zaprezentować szeroko każdego debiutanta.

Chcemy, aby była to szczególna artystyczna prezentacja, obecnego niełatwego  roku.  Aby wziąć udział w tym wydaniu, każdy twórca musi nadesłać na adres e-mail [email protected] minimum 10 wierszy, fragmentu prozy do 15 stron, tekstów krytyczno-literackich względnie innej twórczości (mile widziane fraszki, aforyzmy, limeryki itp.) w jednym pliku Word wraz z biogramem i w oddzielnym pliku zdjęcia portretowego o rozdzielczości 350 dpi. Termin nadsyłania materiałów upływa z dniem 30 września 2020 r. Stanowczo prosimy, by nie odkładać tej ważnej sprawy na ostatnią chwilę. Zapraszamy do współpracy artystów malarzy i fotografików: bardzo poważnie potraktujemy Wasze prace w trakcie redakcji, aby znalazły swoje należne miejsce.

Celem Towarzystwa jest prowadzenie szeroko pojętej działalności kulturalnej zwłaszcza w zakresie propagowania literatury i dobrej książki, upowszechnianie nowych zjawisk literackich, stwarzanie warunków dla optymalnego rozwoju, wspieranie ambitnej twórczości, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży – poprzez rozwój jej wrażliwości literackiej i zamiłowanie do literatury. Dlatego zaproszenie to także kierujemy do literacko uzdolnionej młodzieży mieleckich szkół średnich. Jesteśmy zainteresowani na Waszym współudziałem w tym nietypowym numerze rocznika.

Każda nadesłana do nas praca zostanie opublikowana na prawach artystycznego debiutu. Serdecznie zapraszamy chętnych, do skorzystania z szansy takiego debiutu i promocji artystycznej swojej osoby.

Zbigniew Michalski

Zobacz też...