W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Zapytaj Swojego Onkologa

„Zapytaj swojego onkologa” – ruszył nowy projekt w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie (KSW)

Zapomniałeś zadać pytanie na wizycie u swojego onkologa? Potrzebujesz o coś zapytać a nie masz możliwości lub po prostu się krępujesz? Od teraz masz możliwość wrzucić anonimowo pytanie do specjalnie oznaczonej skrzynki, która znajduje się w Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie (KSW).

„Zapytaj swojego onkologa”, to projekt onkologiczny, który ma na celu stworzenie kompendium wiedzy na najczęściej zadawane przez pacjentów onkologicznych pytania, dotyczące sposobów profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób onkologicznych.

Chcemy poprawić dostęp do najnowszej, a jednocześnie sprawdzonej, merytorycznej i klarownej w przekazie wiedzy, opartej na dowodach naukowych i doświadczeniach własnych lekarzy, którzy na co dzień leczą pacjentów z chorobą nowotworową na terenie całego Podkarpacia, mówi Anna Nowakowska, założycielka Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotwrowymi „Sanitas”, partner akcji.

Intencją projektu jest umożliwienie chorym zadanie pytań, które są skierowane do lekarzy. – Brak czasu, stres związany z wizytą, trudności w dostępie do lekarza, wstyd, itd., to główne powody braku pytań podczas wizyty lub teleporady, uważa Andrzej Sroka, rzecznik prasowy KSW. – Od teraz można to zrobić w komfortowy i anonimowy sposób

Pytania można zadawać do końca maja 2022 roku, a odpowiedzi w postaci krótkich nagrań audio-wideo, zostaną udostępnione na stronie Stowarzyszenia Podkarpackiego Klastra Zdrowia i Profilaktyki, mediach społecznościowych Klastra i Partnerów projektu.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa