W niedzielę 4 czerwca w Żarówce (gm. Radomyśl Wielki) miłośnicy koni znów będą mogli podziwiać w akcji te piękne zwierzęta podczas kolejnej już Parady Konnej.

Parada w Żarówce po przedsięwzięcie powstałe z zamiłowania do koni. Na jej realizację zdecydowali się dekadę temu Józefa Smagacz, radna Rady Miejskiej i członkini Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Lokalnego w Żarówce, wraz sołtysem Aleksandrem Mrozem, znanym pasjonatem i hodowcą koni. Dziś jest to impreza o zasięgu ponadwojewódzkim, skierowana oczywiście do miłośników zwierząt, a w szczególności pasjonatów koni.

Co w programie?

W tym roku Parada Konna odbędzie się na boisku szkolnym w Żarówce 4 czerwca (niedziela). Rozpocznie się o godz. 14.30. – Będzie to już dziewiąta edycja naszej imprezy. Co roku staramy się ją urozmaicać, zatem na pewno będzie co oglądać – zapewnia Józefa Smagacz.

Podczas tegorocznej imprezy odbędzie się: prezentacja zaprzęgów na boisku szkolnym; konkurs powożenia amatorskich zaprzęgów parokonnych; pokaz Stowarzyszenia Kawalerii Konnej w Dobryninie im. 5. Pułku Strzelców Konnych; czempionat hodowlany klaczy rasy małopolskiej; pokaz zaprzęgu czterokonnego i czempionat hodowlany klaczy rasy zimnokrwistej. Imprezę zakończy zabawa taneczna.

 

Organizatorzy

Organizatorami tego niecodziennego wydarzenia są: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego w Żarówce, Rada Sołecka w Żarówce, Okręgowy Związek Hodowców Koni z Rzeszowa, Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim i OSP w Żarówce.

Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Burmistrz Radomyśla Wielkiego.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz