W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Żarówka zaprasza na pokazy konne

W niedzielę 4 czerwca w Żarówce (gm. Radomyśl Wielki) miłośnicy koni znów będą mogli podziwiać w akcji te piękne zwierzęta podczas kolejnej już Parady Konnej.

Parada w Żarówce po przedsięwzięcie powstałe z zamiłowania do koni. Na jej realizację zdecydowali się dekadę temu Józefa Smagacz, radna Rady Miejskiej i członkini Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Lokalnego w Żarówce, wraz sołtysem Aleksandrem Mrozem, znanym pasjonatem i hodowcą koni. Dziś jest to impreza o zasięgu ponadwojewódzkim, skierowana oczywiście do miłośników zwierząt, a w szczególności pasjonatów koni.

Co w programie?

W tym roku Parada Konna odbędzie się na boisku szkolnym w Żarówce 4 czerwca (niedziela). Rozpocznie się o godz. 14.30. – Będzie to już dziewiąta edycja naszej imprezy. Co roku staramy się ją urozmaicać, zatem na pewno będzie co oglądać – zapewnia Józefa Smagacz.

Podczas tegorocznej imprezy odbędzie się: prezentacja zaprzęgów na boisku szkolnym; konkurs powożenia amatorskich zaprzęgów parokonnych; pokaz Stowarzyszenia Kawalerii Konnej w Dobryninie im. 5. Pułku Strzelców Konnych; czempionat hodowlany klaczy rasy małopolskiej; pokaz zaprzęgu czterokonnego i czempionat hodowlany klaczy rasy zimnokrwistej. Imprezę zakończy zabawa taneczna.

 

Organizatorzy

Organizatorami tego niecodziennego wydarzenia są: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego w Żarówce, Rada Sołecka w Żarówce, Okręgowy Związek Hodowców Koni z Rzeszowa, Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim i OSP w Żarówce.

Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Burmistrz Radomyśla Wielkiego.

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Relikwie rodziny Ulmów w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Smoczka Park MTB 2024 [MAPY]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa