W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Zarząd Kronospan Mielec sp. z o.o.

W związku z ostatnimi działaniami, podejmowanymi zarówno przez osoby prywatne, jak i instytucje oraz osoby publiczne w imieniu mieszkańców Mielca i okolic postanowiliśmy kolejny raz zabrać głos w sprawie nieustannego zatruwania nas zanieczyszczonym powietrzem, wydobywającym się z kominów firmy Kronospan, znajdującej się na terenie mieleckiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

O tym, że problem zanieczyszczonego powietrza w Mielcu istnieje, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Niedowiarków zaś odsyłamy do opublikowanych niedawno wyników pomiarów, które wykonała firma Wessling w oparciu o umowę podpisaną z Prezydentem Mielca.

Jak się okazało, wartości prędkości przepływu gazów przez komin znacznie odbiegają od parametrów źródeł emisji określonych w pozwoleniu zintegrowanym.

W związku z powyższym zlecone zostały ponowne badania. Po potwierdzeniu wyników, skierowano do Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla zawiadomienie o stwierdzonych przekroczeniach.

W tej sytuacji paradoksalne wydaje się stwierdzenie Tomasza Jańczaka – członka Zarządu w spółkach Kronospan Mielec oraz Kronospan HPL, który w wywiadzie dla Tygodnika Regionalnego „Korso” [nr 34 (1239), 25 sierpnia 2015] stwierdził „(…) To, że z naszych kominów wydobywa się para nie oznacza, że Kronospan nas truje. Wręcz przeciwnie – Kronospan nie truje i działa zgodnie z normami.(…) Nigdy norm nie przekraczaliśmy. Między naszą emisją, a przyznanymi limitami jest jeszcze spory margines do wykorzystania. (…)”.

W związku z ewidentnym (potwierdzonym badaniami) przekraczaniem dopuszczalnych norm i limitów zanieczyszczeń wzywamy firmę Kronospan działającą w Mielcu do natychmiastowego zaprzestania zatruwania powietrza. W grudniu 2015 roku zorganizowaliśmy protest „STOP TRUCICIELOM” i proszę nam wierzyć, że mieszkańcy są zdeterminowani by go powtórzyć nawet przed bramą Państwa zakładu. To, że mieszkańcy mówią „STOP” nie oznacza, że chcemy zamknięcia zakładu natomiast żądamy by Państwa działalność odbywała się w zgodzie z przepisami i wzywamy do natychmiastowego zmniejszenia emisji zanieczyszczeń. 

Truciu nas i naszych dzieci mówimy stanowcze NIE!

Prezes Stowarzyszenia
Odrodzony Mielec

List został przekazany do mediów.

 

dsc_0107

 

kkkoo

 

ijijj

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa