W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Zarząd Powiatu nagrodził modelarzy MAUT Leonardo

Wyjątkowe wyróżnienie z rąk starosty Zbigniewa Tymuły i wicestarosty Marii Napieracz otrzymali modelarze z Młodzieżowej Akademii Leonardo.

A to tylko jedna z dziesiątek nagród przyznanych podczas tegorocznej Gali Mieleckiego Sportu.

Wielką Galę Mieleckiego Sportu, w sobotę, 18 lutego, już po raz 23. zorganizował Tygodnik Regionalny Korso. Laury w tym plebiscycie przyznali zarówno czytelnicy gazety, jak i dziennikarze, samorządowcy i osoby związane z lokalnym środowiskiem sportowym.

Dzięki ich głosom, zaszczytny tytuł Sportowca Roku 2016 trafił do Pauliny-Buziak-Śmiatacz – chodziarki, zawodniczki LKS Stal Mielec, która w ubiegłym roku wzięła udział w Igrzyskach Olimpijskich w Brazylii.

 

 

Paulina Buziak-Śmiatacz – Sportowiec Roku 2016.

Tuż za nią na podium ulokowali się: Rafał Augustyn i Wojciech Lubieniecki, kolejne miejsca zajęli zaś: Krzysztof Lipka, Krystian Getinger, Wojciech Koszelski, Katarzyna Zdziebło, Maksymilian Cerlich, Natalia Murdza oraz Paweł Wilk. Ponadto, lekkoatletka Julia Mądra wybrana została Talentem Roku 2016, Janusz Białek – Trenerem Roku 2016, szermierz Maciej Kaźmierski zaś – najlepszym Sportowcem-Uczniem.

– Kariera sportowa kiedyś przeminie i wtedy właśnie, do podjęcia kolejnych życiowych wyzwań, przyda się dobre wykształcenie. Warto więc łączyć te dwie, niezmiernie ważne w naszym życiu aktywności – sport i naukę – przemawiał do nagradzanego Zdzisław Nowakowski.

 

 

Przy okazji nagradzania kolejnych zasłużonych sportowców, podczas Gali Mieleckiego Sportu wielokrotnie wspominano najważniejsze sportowe wydarzenia mijającego roku. Na scenie zaprezentowała się więc drużyna FKS Stal Mielec, która po 19 latach powróciła do zaplecza ekstraklasy; zawodnicy odnoszący sukcesy w szermierce wraz ze swoim trenerem Zbigniewem Żolą, a także modelarze z Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych „Leonardo”.

Ci ostatni, za pośrednictwem filmu wyemitowanego przez trenera Grzegorza Goryczkę, wspominali zeszłoroczne Mistrzostwa Świata Modeli Kosmicznych we Lwowie. To właśnie wtedy, z rąk starosty Zbigniewa Tymuły i wicestarosty Marii Napieracz, otrzymali prezent – modelarską frezarkę komputerową 3 D.

 

 

Modelarze z MAUT Leonardo otrzymali wyjątkowy prezent – modelarską frezarkę komputerową 3 D. to dowód uznania za działalność od Zarządu Powiatu Mieleckiego.

– Niech urządzenie to stanowi dowód wdzięczności za pełne sukcesów reprezentowanie naszego powiatu w zawodach na skalę europejską i światową, a także będzie wyrazem uznania dla waszej wielkiej, konsekwentnie realizowanej pasji – mówił starosta. Zarówno wyróżnionym modelarzom, jak i wszystkim nagrodzonym sportowcom życzył wszelkich sukcesów, pomyślności i satysfakcji z podejmowanych wyzwań.

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Relikwie rodziny Ulmów w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dachowanie bmw w Padwi Narodowej

Wiadomości Mielec

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa