W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Zarzut kradzieży rozbójniczej

Policjanci przedstawili zarzut kradzieży rozbójniczej 68-letniemu mężczyźnie. Podejrzany, tuż po kradzieży zaatakował pracownika ochrony, który próbował odzyskać skradzione przedmioty. Sprawca znany jest policjantom z wcześniej popełnianych przestępstw. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

Do kradzieży w placówce handlowej przy ulicy Sandomierskiej w Mielcu doszło pod koniec września. Sprawca ukradł pudełko damskich rajstop o wartości 113 złotych i wyszedł ze sklepu. Na miejsce został wezwany patrol Policji, który wylegitymował wskazanego sprawcę i odzyskał skradziony towar. Z uwagi na to, że czyn stanowił wykroczenie wobec mężczyzny zostały wszczęte czynności.

W trakcie postępowania funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia, który dał podstawy aby stwierdzić, że tuż po kradzieży doszło do przestępstwa. Zabezpieczony zapis monitoringu potwierdził, że z placówki handlowej, tuż po kradzieży, za mężczyzną wybiegł pracownik ochrony, który został zaatakowany przez sprawcę kradzieży. 68-letni mężczyzna uderzył kilka razy w twarz ochroniarza, szarpał go i groził mu pozbawieniem życia.

Te ustalenia dały podstawy do zatrzymania 68-letniego mieszkańca Mielca, który jak się okazało nie dokonał kradzieży, która stanowiła wykroczenie, lecz przestępstwa kradzieży rozbójniczej. Podejrzany usłyszał już zarzut.

Prokurator zastosował wobec sprawcy przestępstwa środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. 68-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Rośnie drzewo na cześć rodziny Ulmów

Wiadomości Mielec

Przez Tuszymę jechał 105 km/h

Wiadomości Mielec

Izby Pamięci i Tradycji w Radomyślu Wielkim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa