Slider

Zakończyły się eliminacje XXVIII Podkarpackiego Festiwalu Piosenki „ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI 2018” dla powiatu mieleckiego. Jury oceniło 52 prezentacje, w tym solistów w trzech kategoriach wiekowych (6-17 lat) oraz jednego wykonawcę w kategorii piosenki autorskiej (własny tekst i muzyka).

Przesłuchania konkursowe odbyły się 6 marca w Domu Kultury SCK i trwały kilka godzin. Do finału konkursu, który odbędzie się 17 i 18 marca w Przemyślu zakwalifikowały się następujące osoby:


I kategoria: Gabriela Wolak (Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Szczęśliwe dziecko w Mielcu; opiekun: Tomasz Kołodziejczyk), Natalia Gazda (Studio Muzyki Rozrywkowej „eMKa” w Nowej Dębie; opiekun Ewa Siembida), Milena Trzpis (Społeczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Glinach Małych; opiekun Ewa Smolarek), Krystian Wójtowicz (Szkoła Podstawowa nr 2 w Mielcu; opiekun Magdalena Łącz), Wiktoria Klamka (Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu; opiekun Jolanta Dudzik);

II kategoria: Klaudia Łacka (Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Przystań” w Ulanowie; opiekun Ewa Siembida), Gabriela Kania (Zespół Szkół w Chorzelowie; opiekun Sylwia Kania), Gabriela Lachowska (Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu; opiekun Jolanta Dudzik), Wiktoria Kuroń (Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu; opiekun Jolanta Dudzik), Kinga Skrzyniarz (Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu; opiekun Jolanta Dudzik),

III kategoria: Katarzyna Szewczyk (Społeczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Glinach Małych; opiekun: Ewa Smolarek), Sylwia Pisarczyk (Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim; opiekun Paweł Stanosz), Jan Szynal (II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu; opiekun Magdalena Żukowska-Bąk), Anna Mądziel (Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu; opiekun Jolanta Dudzik), Weronika Machnik (III Liceum Ogólnokształcące w Mielcu; opiekun Celina Szymańska);

IV kategoria:
Patryk Jaszcz (Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu; opiekun Małgorzata Pazdro).

Wyróżnienia otrzymali::

I kategoria:
Diana Hyjek (Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu; opiekun Jolanta Dudzik), Milena Trzpis (Społeczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Glinach Małych; opiekun Ewa Smolarek), Emilia Nieznaj (Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu; opiekun Jolanta Dudzik);

II kategoria:
Wojciech Malinowski (Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu; opiekun Jolanta Dudzik), Laura Jarosz (Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu; opiekun Jolanta Dudzik), Laura Płotnikiewicz (Szkoła Podstawowa nr 2 w Mielcu; opiekun Magdalena Łącz), Weronika Skiba (Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu; opiekun Jolanta Dudzik);

III kategoria:
Julia Sosińska (Zespół Szkół w Chorzelowie; opiekun Sylwia Kania), Yessica Motyl (Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu; opiekun Małgorzata Pazdro), Klaudia Polak (Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej; opiekun Joanna Gil), Anna Starzyk (Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu; opiekun Agnieszka Lorynowicz).

Młodych wykonawców oceniało profesjonalne jury w składzie: Sławomir Stan – instruktor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, kierownik muzyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy”, nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu – przewodniczący jury; Małgorzata Leśniak – instruktor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, kierownik zespołu „Abrakadabra – Ziemia Mielecka”, chórmistrz zespołu „ECHO” Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku; Maciej Fijałkowski – instruktor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, chórmistrz Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy”, dyrygent Mieleckiej Orkiestry Dętej.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a laureatom życzymy wygranej w finałowej rywalizacji w Przemyślu.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz
Slider

Slider







Slider


Slider

Slider

Slider