W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Zażądali od ofiary wydania 5 złotych na piwo

Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie rozboju, do którego doszło w jednym z marketów w centrum miasta. Jeden ze sprawców przestępstwa, 25-letni mężczyzna, został zatrzymany. Usłyszał zarzut i został objęty policyjnym dozorem. W sprawie trwają dalsze czynności.
Dyżurny mieleckiej policji odebrał zgłoszenie o rozboju w centrum miasta.

Funkcjonariusze, którzy niezwłocznie pojawili się na miejscu ustali, że dwóch mężczyzn, zaczepiło 31-letniego pokrzywdzonego pod jednym z marketów.

Mężczyźni zażądali od ofiary wydania 5 złotych na piwo. Aby pozbyć się napastników, którzy coraz bardziej naciskali, pokrzywdzony wszedł do sklepu, jednak weszli za nim.

31-latek został przytrzymany przez jednego z mężczyzn, a przez drugiego uderzony. Pokrzywdzony dał napastnikom 5 złotych i opuścił sklep. Sprawcy rozboju za uzyskane w ten sposób pieniądze, kupili dwa piwa i wyszli ze sklepu.
Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie, korzystając z monitoringu zainstalowanego w markecie, ustalili tożsamość sprawców rozboju.

Kilkanaście godzin później zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnych aresztach.
Zebrany materiał dowodowy w postaci przesłuchań świadków i nagrań z monitoringu, pozwolił przedstawić 25-letniemu podejrzanemu zarzutu. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i wyjaśnił szczegółowo jego przebieg. W czasie przesłuchania tłumaczył, że w ten sposób chciał zdobyć pieniądze na piwo.
Na wniosek policji prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. W sprawie trwają dalsze czynności zmierzające do ukarania drugiego ze sprawców.

 

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Zobacz też...