W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Zbigniew Michalski – członkiem ZLP

Na wniosek Komisji Kwalifikacyjnej, Prezydium Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich, podczas posiedzenia w dniu 11 października 2018 r., postanowiło przyjąć prezesa Mieleckiego Towarzystwa Literackiego Zbigniewa Michalskiego – w poczet członków ZLP.

Mielecki poeta, aforysta, redaktor pism literackich i animator kultury, urodził się 11 września 1952 r. w Mielcu. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej. Zdobywał wielokrotnie laury ogólnopolskich konkursów literackich w dziedzinie poezji, fraszki i aforyzmu.

W czasach wolnej Polski współtworzył mieleckie środowisko literackie jako założyciel i były długoletni (2006-2016) prezes Grupy Literackiej „Słowo” przy TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu. Zredagował wówczas czasie pięć antologii, pięć tomików i pięć numerów pisma „Artefakty”. Od 2017 roku pełni funkcję prezesa Mieleckiego Towarzystwa Literackiego. Debiutował tomikiem „Na pięciolinii życia” w 2004 roku. W 2008 roku wydał tomik „Zakręty”, w 2009 „Jeszcze” i drugie wydanie tomiku „Na pięciolinii życia”. W roku 2010 wydał tomik „Schody”, W roku 2016 wydał tomik „Na przekór gwiazdom”, w 2018 r. „Balans bieli i czerni”. Jego poezja trafiła do 10. antologii poza Mielcem. Opublikował wiele artykułów w czasopismach regionalnych i literackich. Za swoje zasługi dla literatury odznaczony odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”(2009) i „Brązowym Krzyżem Zasługi” (2014), nagrodzony Nagrodą Zarządu Województwa Podkarpackiego (2016) i Nagrodą Honorową Zarządu Oddziału ZLP Rzeszów (2017). Jest piątym członkiem ZLP wywodzacym się z Mielca.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa