W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Zbiórka elektrośmieci w ramach XII Festiwalu Nauki i Techniki

Masz w domu starą pralkę, zepsutą lodówkę, uszkodzony laptop albo nieużywany telefon? Zamień elektryczne śmieci na nasiona łąki kwietnej oraz miododajnej facelii.

Wielka zbiórka elektrośmieci odbędzie się 27 maja na parkingu przy Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli, przy ulicy Wojska Polskiego 2B. Elektryczne śmieci można oddawać między 12.00 a 18.00.

Nie chomikujmy elektrycznych śmieci

Według ostatnich raportów w naszych domach i mieszkaniach przechowujemy aż 20 milionów sztuk elektrośmieci. „Zużyte baterie, kable i ładowarki, nieużywane aparaty fotograficzne, laptopy, komputery chomikujemy z różnych powodów. Z braku czasu, by odwieźć je do PSZOKu, a czasem z przekonania, że kiedyś nam się jeszcze przydadzą. Podobnie jest z dużym sprzętem AGD typu lodówki czy pralki. Warto pamiętać o tym, że elektrośmieci nie tylko zabierają nam cenną domową przestrzeń, ale zawierają w sobie wiele substancji niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, a także dla środowiska naturalnego. Zachęcam wszystkim mieszkańców Mielca do zrobienia porządków” – mówi Karolina Kędzierska z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Edukacja ekologiczna pełna niespodzianek

W ramach XII Festiwalu Nauki i Techniki Fundacja Odzyskaj Środowisko zaprezentuje wystawę Wehikuł Czasu, w której ekspozytorem są bębny od pralek, a eksponatami są aparaty fotograficzne z zeszłego stulecia. „Główną ideą wystawy jest pokazanie nieznanego oblicza recyklingu. Z jednej strony mamy jedyne w swoim rodzaju ekspozytory w postaci bębnów od pralek, które trafiły do profesjonalnych zakładów przetwarzania. Z drugiej, przywołujemy wspomnienia dzięki unikatowym eksponatom w postaci aparatów fotograficznych. Ciekawostką jest to, że wszystkie trafiły do nas za pomocą czerwonych pojemników na elektrośmieci, a my postanowiliśmy nadać im drugie życie” – mówi Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko. Dodatkowymi atrakcjami w ramach wydarzenia będą warsztaty ekologiczne z elementami trash art.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa