W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Zbliżają się realizację projektów MBO

W ostatnich dniach rozstrzygnięte zostały postępowania przetargowe dotyczące realizacji dwóch inwestycji zaplanowanych w ramach projektów ogólnomiejskich  Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2022.

To „Modernizacja boiska do piłki ręcznej wraz z bieżnią lekkoatletyczną w Mielcu przy ul. Wyszyńskiego (przy SP 11) oraz „Budowa boiska wielofunkcyjnego na terenach Bulwarów Miejskich w Mielcu przy ulicy Rzecznej. Pierwsze przetargi na te dwa zadania zostały unieważnione, gdyż złożone oferty znacznie przekraczały kwoty 550 tys. zł. jakie przewidziano w MBO na ich realizację.

To sytuacja związana z znacznym wzrostem kosztów materiałów i usług budowlanych z jaką mamy do czynienia w ostatnich miesiącach. W związku z tym postanowiono zredukować zakres planowanych prac i wyposażenia boisk. Ostatecznie w wyniku rozstrzygnięcia powtórzonych przetargów zarówno w przypadku boiska na bulwarach jak i boiska wraz z bieżnią na osiedlu Smoczka,  za najkorzystniejsze uznano oferty złożone przez rzeszowską firmę OBO Polska sp. z o.o.

Cena ofertowa boiska wielofunkcyjnego na bulwarach to kwota 539 tys. 682 zł., natomiast obiekt w sąsiedztwie SP 11 przy ul. Wyszyńskiego ma kosztować 584 tys. 640 zł. Warto zaznaczyć, że ten sam wykonawca realizował inwestycję budowy boiska i bieżni jakie (także w ramach MBO) powstały rok temu przy ul. Żeromskiego (obok SP 3). Tego samego typu będą też nawierzchnie nowych obiektów, które w drugiej połowie bieżącego roku wzbogacą sportowo-rekreacyjną bazę w naszym mieście.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Podziękowania dla mieleckich policjantów

Wiadomości Mielec

Przemysław Pawłowski zagra na Rynku Starego Miasta

Wiadomości Mielec

Seniorzy w Portugali na programie miast partnerskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa