W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Zdalna praca Zarządu Powiatu Mieleckiego

Mimo licznych ograniczeń wynikających ze stanu zagrożenia epidemicznego i wprowadzonych w związku z tym dodatkowych zasad bezpieczeństwa, Zarząd Powiatu na bieżąco monitoruje rozwój sytuacji i podejmuje niezbędne decyzje.

Dotychczasowa forma posiedzeń została zastąpiona formą rejestrowanej elektronicznie telekonferencji.
Praca w urzędzie odbiega często od przyjętego regulaminu i w wielu wypadkach odbywa się w sposób zdalny. Urząd jednak, mimo różnych form obostrzeń, pracuje normalnie i załatwia wszystkie sprawy mieszkańców powiatu. Wiele procedur zostało zmienionych, ale również wiele zostało uproszczonych, tak by życie administracyjne regionu mogło odbywać się w miarę normalnie. Tam gdzie tylko było to możliwe urzędowe terminy załatwienia spraw zostały dodatkowo wydłużone.

Zarząd Powiatu przyznał podczas ostatniego „posiedzenia w trybie zdalnym” dodatkowe wsparcie finansowe w kwocie 26 tysięcy PLN dla mieleckiego Domu Pomocy Społecznej. Dodatkowe środki przyznane z puli rezerw celowych przeznaczone zostaną na zakup najpilniejszych rzeczy, przede wszystkim środków ochrony osobistej.
W ostatnim czasie wiele zapytań do mieleckiego starostwa kierowały osoby korzystające ze świadczeń Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.

Zarząd Powiatu uspokaja, że środki te zostaną w najbliższym (poświątecznym) czasie wprowadzone do budżetu powiatu i przekazane na wsparcie osób potrzebujących. Rozumiejąc jak bardzo ta pomoc jest potrzebna i wyczekiwana, pragniemy jednak podkreślić, że dopiero 8 kwietnia dotarła do tutejszego starostwa informacja od Wojewódzkiego Oddziału PFRON o wysokości przyznanych na ten rok środków.

Postaramy się do minimum skrócić wymagane prawem procedury tak aby wsparcie osób niepełnosprawnych możliwe było jak najszybciej.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prezentacja Zastępców Prezydenta Miasta Mielca [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Niedźwiedź pojawił się w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa