W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Zdarzenia na drogach z udziałem zwierząt

W ciągu ostatnich dni policjanci kilkukrotnie interweniowali w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi zdarzeń z udziałem zwierząt. Wczoraj w Kupnie kierująca fordem zderzyła się z sarną.

We wtorek podobne zdarzenie odnotowano w Kolbuszowej Górnej oraz w Ostrowach Tuszowskich, gdzie kierujący samochodem marki KIA zderzył się z dzikiem. Policjanci apelują o ostrożność. napis policja Od początku roku W pobliżu Mielca odnotowano 32 kolizje z udziałem zwierząt. Pomimo, że w większości tego typu zdarzenia powodują uszkodzenia jedynie w pojazdach, nie możemy zapominać o poważnym zagrożeniu dla życia i zdrowia kierowcy i pasażerów biorących udział w tego rodzaju zderzeniach. Dlatego policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach oznaczonych znakiem informującym o dzikich zwierzętach, ale również w innych miejscach, znajdujących się blisko pół, lasów, gdzie ze względu na otaczającą przyrodę mogą pojawić się dzikie zwierzęta. Szczególną ostrożność powinniśmy zachować wcześnie rano i po zmroku.

Pamiętajmy również, że ograniczenie prędkości jazdy w tych miejscach może spowodować, że odpowiednio wczesna reakcja pozwoli na uniknięcie ewentualnych zdarzeń lub zminimalizowania ich skutków.

Niespodziewane spotkanie ze zwierzęciem na drodze może nas zaskoczyć również jadąc przez zamieszkałe i zabudowane tereny. Na tego typu obszarach policjanci często interweniują w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi zdarzeń z psami. Policjanci przypominają, że właściciel zwierzęcia odpowiada za szkody wyrządzone przez czworonoga.

Ponosi również odpowiedzialność za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia – za to wykroczenie sprawcy grozi grzywna w wysokości 1000 zł.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa