W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Zdarzenie w pobliżu galerii handlowej

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem 13-letniego rowerzysty. Chłopiec, który przejeżdżał przez ścieżkę rowerową na ulicy Powstańców Warszawy został potrącony przez kierującą renault. W ostatnim czasie zwiększyła się liczba zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność. Do zdarzenia drogowego doszło w sobotę około godz. 20.30, na ulicy Powstańców Warszawy. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, obsługujący zdarzenie, ustalili, że 21-letnia kierująca renaultem, wyjeżdżając z galerii, skręcała w prawo w ulice Powstańców Warszawy. Podczas zjazdu z ronda kobieta nie zauważyła jadącego po przejeździe dla rowerów 13-latka, doszło do zderzenia, chłopiec upadł na jezdnię. 13-latek został zabrany przez załogę karetki pogotowia do szpitala w Rzeszowie. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów biorących w nim udział. Postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności zdarzenia. Gdy zrobiło się cieplej, na drogach miasta i powiatu mieleckiego wzrosła liczba poruszających się jednośladami, a wraz z nimi zwiększyła się liczba zdarzeń drogowych z ich udziałem. Policjanci apelują o ostrożność. Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów leży w interesie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Rowerzysta, jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, doznaje bardzo poważnych obrażeń, często skutkujących kalectwem albo nawet śmiercią.

Apelujemy do rowerzystów o bezpieczną i ostrożną jazdę i przypominamy: Prawidłowo wyposażony rower powinien mieć: z przodu jedno białe światło pozycyjne; z tyłu jedno czerwone światło odblaskowe, co najmniej jeden skutecznie działający hamulec. Dobrze jest również stosować elementy odblaskowe – mogą być na stałe przymocowane do roweru lub umieszczane na odzieży rowerzystów. Odblaski powodują, że jesteśmy widoczni, przez co, oczywiście bardziej bezpieczni. Prawo o ruchu drogowym nakłada na rowerzystę obowiązek korzystania z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeżeli jest ona wyznaczona dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

Przepisy pozwalają rowerzyście jechać po chodniku, gdy: opiekuje się osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem, szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi, co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów oraz warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła). Przy czym kierujący rowerem, korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa