W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty Kultura i nauka

Zdobywcy Fryderyków w Radomyślu Wielkim

Na początku 2017 roku w Radomyślu Wielkim na miłośników kolęd czeka muzyczna uczta.

W Święto Trzech Króli, 6 stycznia, po popołudniowej Mszy Świętej (o godz. 16.00) w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim, po raz siedemnasty odbędzie się „Wieczór Kolęd”, podczas którego wystąpią chóry, zespoły i kapele działające na terenie radomyskiej gminy.

Z kolei w niedzielę, 8 stycznia, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek zaprasza do wspólnego śpiewania kolęd przy szopce na radomyskim rynku. Również to kolędowanie będzie mieć miejsce po popołudniowej Mszy Św.

Natomiast w niedzielę, 15 stycznia o godz. 17.00, w radomyskim kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu tarnowskiego Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego „Apotheosis”.

Chór należy elity młodzieżowych chórów europejskich, należą do niego dziewczęta w wieku 10-19 lat. Jego założycielem i dyrygentem jest ks. Władysław Pachota. Chór jest laureatem 24 konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Zdobył m.in. nagrodę Grand Prix na konkursie chóralnym w Rimini, pretendował do Grand Prix w Arezzo i Warnie. Chór wydal 9 płyt, z których jedna otrzymała statuetkę Fryderyka, najważniejszą nagrodę polskiego rynku muzycznego.

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa