Slider
Image default
Imprezy masowe i koncerty Kultura i nauka

Zdobywcy Fryderyków w Radomyślu Wielkim

Na początku 2017 roku w Radomyślu Wielkim na miłośników kolęd czeka muzyczna uczta.

W Święto Trzech Króli, 6 stycznia, po popołudniowej Mszy Świętej (o godz. 16.00) w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim, po raz siedemnasty odbędzie się „Wieczór Kolęd”, podczas którego wystąpią chóry, zespoły i kapele działające na terenie radomyskiej gminy.

Z kolei w niedzielę, 8 stycznia, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek zaprasza do wspólnego śpiewania kolęd przy szopce na radomyskim rynku. Również to kolędowanie będzie mieć miejsce po popołudniowej Mszy Św.

Natomiast w niedzielę, 15 stycznia o godz. 17.00, w radomyskim kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu tarnowskiego Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego „Apotheosis”.

Chór należy elity młodzieżowych chórów europejskich, należą do niego dziewczęta w wieku 10-19 lat. Jego założycielem i dyrygentem jest ks. Władysław Pachota. Chór jest laureatem 24 konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Zdobył m.in. nagrodę Grand Prix na konkursie chóralnym w Rimini, pretendował do Grand Prix w Arezzo i Warnie. Chór wydal 9 płyt, z których jedna otrzymała statuetkę Fryderyka, najważniejszą nagrodę polskiego rynku muzycznego.

 

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja