W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Zdolna mielecka młodzież dzięki Europosłowi Tomaszowi Porębie zwiedziła Brukselę i Antwerpię

W czerwcu już po raz kolejny mielecka młodzież miała okazję uczestniczyć w zorganizowanej przez europosła Tomasza Porębę kilkudniowej wycieczce do Belgii.

 Wśród uczestników wycieczki znaleźli się m.in. laureaci wojewódzkich konkursów matematyczno-przyrodniczych: Małgorzata Róg, Piotr Koceniak, Kamil Kolin, Hubert Zięba, Aleksandra Rzeszut, Mateusz Bielecki oraz Kacper Kozdęba.

 

Gośćmi europosła były  również laureatki powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego: Katarzyna Gakan i Karolina Totoń, II Vice Miss Mielca 2016 Justyna Bieś oraz Wojtek Koszelski – wielokrotny zwycięzca zawodów w modelarstwie kosmicznym.

 

W ramach wycieczki, młodzi mielczanie zwiedzili najważniejsze atrakcje Brukseli, m.in. Starówkę i Atomium. Udali się także do Antwerpii.

 

Ważnym punktem wycieczki była wizyta w Parlamencie Europejskim, gdzie młodzież spotkała się z Posłem do Parlamentu Europejskiego Tomaszem Porębą, który zapoznawał ich z funkcjonowaniem instytucji unijnych i pracą parlamentarzysty.

 

„Wycieczka była dla mnie bardzo ciekawa i pouczająca. Bardzo się cieszę, że za sprawą Pana Europosła mogłem tak wiele się dowiedzieć i tak dużo miejsc zobaczyć. Jeśli będę miał możliwość, zapewne powrócę tu jeszcze nie raz, gdyż wycieczka pozostawiła we mnie dużo wspaniałych wspomnień” – powiedział Hubert Zięba.

 

„Zawsze się cieszę, obserwując jak młode osoby osiągają sukcesy, gdyż w głównej mierze to od nich zależy jak nasz kraj będzie wyglądać w przyszłości. Mam nadzieję, że wycieczka jest dla nich okazją do przeżycia wielu miłych chwil i poznania nowych, ciekawych miejsc” – mówi europoseł Tomasz Poręba.

 59c7b5ce-5ba9-4e60-b84b-fe5a044100ab

 

b21b6b1e-2ef5-474b-bcd2-a5e973112330

 

cf7c2ade-f3a0-4c31-a513-3b6d3066f83f

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa