W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Zdrowie to równowaga myśli, ducha i ciała [FOTO]

20 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym odbyła się Rejonowa Konferencja ph. „ Zdrowie to równowaga myśli, ducha i ciała”.

W konferencji licznie uczestniczyli nauczyciele z sieci Szkół Promujących Zdrowie z powiatów mieleckiego, tarnobrzeskiego, kolbuszowskiego, niżańskiego, stalowowolskiego. Patronat honorowy nad konferencją objął Wójt Gminy Tuszów Narodowy, Andrzej Głaz.


Merytoryczną opiekę nad spotkaniem objęła dr Barbara Wolny, Rejonowy Koordynator Szkół Promujących Zdrowie – reprezentująca partnera konferencji – oddział PCEN w Tarnobrzegu. Dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak powitała gości: dr Barbarę Wolny, Nadleśniczego Nadleśnictwa Mielec -Huberta Sobiczewskiego, wójta gminy – Andrzeja Głaza, dyrektorów i nauczycieli 16 przedszkoli i szkół uczestniczących w konferencji.

Uroczystego otwarcia dokonał wójt gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz, który dostrzegł związek tematyki konferencji z zauważalnym w ostatnim czasie wzrostem świadomości wśród mieszkańców gminy nt. chęci życia w czystym środowisku. W programie były: występ uczniów klas I-III z programem pt. „Witaminy dla duszy i ciała” oraz gra edukacyjna dla uczestników konferencji „Zdrowie w ujęciu holistycznym” poprowadzona przez Lucynę Maziarz.

Pani doktor Barbara Wolny przedstawiła pojęcie zdrowia jako wartość najwyższą, którą musimy pielęgnować. Dyrektor szkoły podkreśliła w swoim wystąpieniu znaczenie owocnej systematycznej współpracy z instytucjami, firmami i organizacjami dla wartościowej promocji zdrowia, szkoły i gminy. Uczestnicy konferencji wysłuchali panelu psycholog Katarzyny Juras nt. znaczenia zdrowia społecznego w środowisku pracy i życia.

Grażyna Zalewska- Vizauer w ramach promocji szkoły i gminy zaprezentowała dorobek tuszowskiej szkoły w dziedzinie promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej. Podczas spotkania odbyła się promocja i degustacja zdrowych ekologicznych potraw przygotowanych przez chętnych rodziców.

Dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak oraz szkolny koordynator promocji zdrowia Grażyna Zalewska-Vizauer podziękowały gościom za liczne przybycie, a nauczycielom szkoły i rodzicom za pomoc i zaangażowanie w organizację spotkania.

Szkoła Podstawowa w Tuszowie Narodowym posiada Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Aktualnie trwają przygotowania do aplikowania o krajowy certyfikat.

 Łukasz Furtek www.tuszownarodowy.pl

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

E-papierosy a zdrowie. Sprawdź, jakie są fakty i mity na ten temat

Wiadomości Mielec

Pijana kobieta na obwodnicy spowodowała kolizję

Wiadomości Mielec

Nowe dywaniki asfaltowe w Gminie Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa