W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Ze stacji Mielec po kilkunastu latach pojadą pociągi pasażerskie

Trwa modernizacja stacji kolejowej w Mielcu dla podróżnych, przygotowany będzie nowy peron i przejście podziemne z windami. Dzięki inwestycji na trasie Mielec – Dębica, zwiększy się dostęp do kolei w regionie.

Jak informuje biuro prasowe PKP Polskich Linii Kolejowych na mieleckiej stacji, rozpoczął się następny etap prac modernizacyjnych. Ma tu powstać między innymi nowy peron i przejście podziemne.

To jeden z elementów rewitalizacji linii kolejowej Mielec-Dębica.

Wykonawca informuje, że w kolejnym etapie – „Wybudowany zostanie m.in. peron dwukrawędziowy, obiekt ten będzie wyposażony w tablice informacyjne oraz systemem oznakowań i ścieżek naprowadzających dla osób niedowidzących. Będą wiaty, ławki oraz funkcjonalne oświetlenie” – dodaje.

Trwa już zaawansowana budowa przejścia podziemnego, które zastąpi kładkę nad torami i zapewni dojście do pociągów. Mają powstać również trzy windy.

Modernizacja mieleckiej stacji jest częścią większej inwestycji – rewitalizacji trasy kolejowej od Mielca do Dębicy. Od września ubiegłego roku efektem modernizacji jest udostępniony dla ruchu towarowego zmodernizowany odcinek torów Mielec – Kochanówka.

Kontynuowana jest wymiana torów między Kochanówką a Dębicą. Biuro kolejowej spółki informuje, że prace obejmują także sieć trakcyjną, przejazdy kolejowo-drogowe i obiekty inżynieryjne oraz urządzenia sterowania ruchem. Zaawansowana jest przebudowa peronów na stacjach i przystankach m.in. Wojsław, Rzemień i Tuszyma. Wyposażane one będą m.in. w wiaty i ławki, zapewnione będzie oświetlenie i czytelne oznakowanie.

Zakończone zostały już prace nad peronami m.in. w Rzochowie, Kochanówce i w Pustyni.

Prawdopodobnie na wakacjach zakończą się zasadnicze prace na trasie Mielec – Dębica i linia po 12 latach będzie przygotowana do uruchomienia pociągów pasażerskich i towarowych.

Koszt tej inwestycji realizowanej od 2018 r. na odcinku Mielec – Dębica to w sumie 188 mln zł.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa