W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

Zespół ENEJ na Dożynkach Powiatowych w Mielcu [VIDEO]

Starostwo Powiatowe w Mielcu już dziś zaprasza na finałowy koncert Dożynek Powiatu Mieleckiego. Na scenie zagra dla Was zespół ENEJ – mający na swoim koncie niezliczenie wiele znanych i lubianych przebojów.

ENEJ to polski zespół rockowo–folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy” Iwana Kotlarewskiego – Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu – rodzina braci Sołoducha ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy.

Grupa ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, osiem wydanych albumów studyjnych, a na nich… wiele, wiele muzycznych hitów. Wystarczy wspomnieć te najsłynniejsze, jak choćby „Skrzydlate ręce”, „Symetryczno-liryczna”, „Lili”, „Kamień z napisem LOVE” czy „Tak smakuje życie”.

Koncert zespołu ENEJ będzie zwieńczeniem tegorocznych Dożynek Powiatu Mieleckiego. Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 2 września. Impreza, która w zeszłym roku gościnnie odbyła się w gminie Wadowice Górne, tym razem powróci do Mielca. Dożynki zostaną zorganizowane w nowej scenerii terenów zielonych przy obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Powrót do Mielca nie oznacza jednak wyczerpania się formuły współpracy z gminami w zakresie organizacji powiatowych dożynek. Jest propozycja, aby dożynki odbywały się naprzemiennie: na terenach miejskich w jednym roku i na terenach gminnych w kolejnym – podkreśla starosta mielecki Stanisław Lonczak.

YouTube player
YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny – „Rodzinnie u Ducha” [FOTO,VIDEO]

Wiadomości Mielec

II Turniej Akrobatyczny Edu Cup Mielec 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Piłkarze Stali Mielec na treningu z mediami [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa