W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu najlepszą szkołą budowlaną w Polsce

W dniach 14 – 15 lutego 2019 roku w Poznaniu odbył się centralny etap XLVIII Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”.

Do grona najlepszych fachowców budowlanych dołączyli uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu: Mateusz Chwałek, Marek Grzech i Mateusz Samobor, którzy otrzymali najlepsze wyniki  w etapie okręgowym.

W pierwszym dniu turnieju uczniowie mieleckiej budowlanki musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, a w drugim dniu zawodów zmagali się z praktyczną częścią konkursu. W ogólnej klasyfikacji w zawodzie malarz – tapeciarz uczeń Mateusz Sambor zdobył III miejsce, natomiast w zawodzie monter instalacji sanitarnych IV miejsce zajął Dawid Chwałek, natomiast V lokatę otrzymał Marek Grzech.

Mielecka placówka oświatowa otrzymała tytuł Najlepszej Szkoły Budowlanej w Polsce, gdyż uczniowie, biorący udział w etapie centralnym turnieju w sumie otrzymali najwyższą ilość punktów zarówno w części teoretycznej jak również praktycznej. Z żadnej szkoły z całego kraju do ostatniego etapu prestiżowego konkursu nie zakwalifikowało się aż tylu uczniów. Opiekunką Mateusza Sambora była nauczycielka przedmiotów zawodowych Elżbieta Błak, natomiast  Mateusza Chwałka i Marka Grzecha do zmagań turniejowych przygotowała nauczycielka przedmiotów zawodowych Renata Ogórek.

Należy podkreślić, iż Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu już po raz czwarty został ogłoszony najlepsza szkoła kształcącą w branży budowlanej. Młodzi fachowcy z ZSB musieli pokonać ponad 600 uczniów z 40 szkół budowlanych z całej Polski. Turniej Budowlany „Złota Kielnia” to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs dla zasadniczych szkół budowlanych, którego pierwsza edycja odbyła się w 1971 roku. Od czterech lat centralny etap konkursu odbywa się w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich „Budma”.

Sponsorami zawodów są najlepsze krajowe firmy budowlane. Absolwenci ZSB w Mielcu, którzy zajmowali czołowe miejsca w turnieju dziś są znanymi przedsiębiorcami i specjalistami w swoich zawodach. Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu Stanisław Starzyk podkreślił, iż jest niezwykle dumny z laureatów i ich opiekunów, a także  z tytułu Najlepszej Szkoły Budowlanej w Polsce. Otrzymanie tytułu to niezwykłe wyróżnienie dla szkoły, świadczące o wysokim poziomie kształcenia i nieustannym rozwoju placówki.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Cyrk Korona – Nowe Show jak z Bajki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Czy Mielec będzie unikalnym miejscem na mapie Polski?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa