W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Kultura i nauka

Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu Srebrną Szkołą 2017

Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu już po raz drugi zdobył tytuł Srebrnej Szkoły 2017 w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY.

Mielecka ZSB zajmuje drugie miejsce wśród techników powiatu mieleckiego i jest 125-tą z 1787 tego rodzaju placówek w Polsce. Szkoła już po raz trzeci znalazła się wśród 300 najlepszych szkół w kraju – po tym, jak zdobyła tytuły Srebrnej Szkoły (2013) i Brązowej Szkoły (2015).

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych od wielu lat budzi ogromne emocje. Na jego rezultaty czekają nie tyko dyrektorzy i nauczyciele, dla których jest podsumowaniem całorocznej pracy. Wyniki rankingu mają także ogromny wpływ na decyzje gimnazjalistów, którzy poszukują odpowiedniej dla siebie szkoły.

Zgodnie z postanowieniem kapituły pod przewodnictwem prof. dr hab. Jan Łuszczyka, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów:  sukcesów szkoły w olimpiadach, wyników matury z przedmiotów obowiązkowych, wyników matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyników egzaminu zawodowego.

Należy podkreślić, iż  Zespół Szkół Budowlanych jako jedyna szkoła techniczna w powiecie mieleckim znalazła się na bardzo wysokim miejscu w rankingu maturalnym 2017. Znakomite wyniki na egzaminie maturalnym pozwoliły mieleckiej placówce uplasować się na 81 pozycji w kraju. 

 

Dyrektor ZSB Stanisław Starzyk  powiedział, iż nie kryje dumy z tak ogromnego sukcesu szkoły, który, jak twierdzi, jest zasługą dużego zaangażowania nauczycieli i solidnej pracy uczniów.

 

Informacja:

Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Projekt edukacyjny ABC Empatii i ABC Ekonomii [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spotkanie z poezją Katarzyny Hudy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa