W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Zgórsko z boiskiem i siłownią

Gmina Radomyśl Wielki realizuje kolejne inwestycje zapewniające dzieciom i dorosłym aktywny wypoczynek. Jeszcze w tym roku w Zgórsku ma powstać boisko wielofunkcyjne wraz z siłownią zewnętrzną.

– Ta inwestycja to realizacja wcześniej założonych planów. Chcieliśmy, aby w każdej miejscowości stworzyć młodzieży i dorosłym bardzo dobre warunki do uprawiania sportu i rekreacji – mówi burmistrz Radomyśla Wielkiego, Józef Rybiński. – Jesteśmy bardzo blisko do stuprocentowej realizacji tych założeń. Po wybudowaniu boiska wielofunkcyjnego w Zgórsku, bez takiego obiektu pozostanie nam tylko Dąbie. Póki co, tam problemem jest brak odpowiedniej działki pod boisko, ale mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda nam się pozytywnie załatwić tę sprawę – dodaje włodarz.

Wielofunkcyjne boisko
W Zgórsku nowy obiekt powstanie w ramach istniejącego kompleksu sportowo-rekreacyjnego, w skład którego wchodzi stadion piłkarski i plac zabaw. Wybudowane zostanie boisko wielofunkcyjne o wymiarach 32 na 21 metrów o nawierzchni betonowej zbrojonej stalową siatką oraz włóknem poliuretanowym. Będzie można na nim zagrać w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę i koszykówkę, tenis ziemny i kometkę. Zamontowane zostaną też 6-metrowe piłkochwyty.

Ćwiczenia na powietrzu
W ramach tego zadania wykonana zostanie także siłownia zewnętrzna, na którą składać się będą ławeczka, drabinka, bioderka, nordic walking, przyciągacz – wypychacz, motyl i schodek. Na każdym urządzeniu będzie znajdował się opis i rysunki instruktażowe pokazujące partie mięśni, które się ćwiczy.

Za niespełna 300 tysięcy
Do przetargu rozpisanego przez radomyski magistrat przystąpiły dwie firmy. Najkorzystniejszą złożyła Firma Budowlana MAZUR z Rzędzianowic. Ma ona zrealizować przedsięwzięcie za 293 tys. zł. Gmina podpisała już w tej sprawie umowę z wykonawcą. Budowa nowego obiektu ma się zakończyć do 30 listopada br.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa