W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka Materiały video

Zielnik Polski – koncert w SCK [FOTO, VIDEO]

W środę (13.10) odbył się darmowy koncert pod tytułem „Zielnik Polski” w Sali Widowiskowej DK SCK w Mielcu.
Podczas koncertu publiczność usłyszała kompozycje Stanisława Słowińskiego – młodego kompozytora, skrzypka, laureata m.in. Grand Prix Jazz Juniors 2015, Nagrody Publiczności I Międzynarodowego Konkursu im. Z. Seiferta – do tekstów Jana Słowińskiego.

„Zielnik” w warstwie literackiej to kalendarz współistniejących ze sobą: rygorów pór roku i dorocznej obyczajowości (’Zielone Świątki’, 'Zielna’, 'Siewna’), interpretacje zakorzenionych w tradycji wątków hagiograficznych i apokryficznych. W trakcie koncertu zabrzmiały też utwory tradycyjne należące do kanonu pieśni maryjnych – w nowych aranżacjach Stanisława Słowińskiego.

Na scenie pojawiła się także Joanna Słowińska – charyzmatyczna pieśniarka, fanom etno i world music znana z repertuaru inspirowanego polską i słowiańską muzyką tradycyjną, miłośnikom piosenki literackiej – z brawurowych interpretacji kompozycji Zygmunta Koniecznego („Wyspiański Koniecznego”, „Litania polska”), Stanisława Słowińskiego („Zielnik polski”, „Bursztynowe drzewo”). W 2013 roku uhonorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem Gloria Artis – Zasłużony Kulturze.

Stanisław Słowiński to jeden z najbardziej aktywnych muzyków młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Zadebiutował autorskim albumem „Landscapes too Easy to Explain”, który ukazał się w międzynarodowej dystrybucji nakładem prestiżowego wydawnictwa Hevhetia. Koncertował w Europie (Niemcy, Hiszpania, Islandia, Serbia, Rumunia, Słowacja, Czechy, Węgry), w Azji, w Ameryce Południowej.

Joanna Słowińska – śpiew

Karol Śmiałek – narrator

Stanisław Słowiński Quartet:

Stanisław Słowiński – skrzypce

Franciszek Raczkowski – fortepian

Justyn Małodobry – kontrabas

Adam Stępniowski – perkusja

kwartet smyczkowy InfraArt:

Krzysztof Katana – skrzypce

Agata Front – skrzypce

Aleksander Frankiewicz – altówka

Dominik Frankiewicz – wiolonczela

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa