W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje

„Zielnik Polski” – koncert

Fundacja Auxilium i Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na darmowy koncert „Zielnik Polski”, który odbędzie się 13 października o godzinie 19.00 w Sali Widowiskowej DK SCK w Mielcu.

Koncert to kompozycje Stanisława Słowińskiego – młodego kompozytora, skrzypka, laureata m.in. Grand Prix Jazz Juniors 2015, Nagrody Publiczności I Międzynarodowego Konkursu im. Z. Seiferta – do tekstów Jana Słowińskiego. „Zielnik” w warstwie literackiej to kalendarz współistniejących ze sobą: rygorów pór roku i dorocznej obyczajowości (’Zielone Świątki’, 'Zielna’, 'Siewna’), interpretacje zakorzenionych w tradycji wątków hagiograficznych i apokryficznych. Urozmaicone formy muzyczne: od ballady jazzowej (’Kolęda polarna’), poprzez ascetyczne ostinatowe faktury smyczkowe (’Zofia’, 'Stanisław ze Szczepanowa’), po energię rockową (’Via dolorosa’, 'Zielna’) – współtworzą naturalny koloryt „Zielnika”: pełną gamę muzycznych, interpretacyjnych barw, odcieni i odniesień do otaczających nas i przenikających się nieuchronnie: znaków sfer sacrum i profanum. W trakcie koncertu zabrzmią też utwory tradycyjne należące do kanonu pieśni maryjnych – w nowych aranżacjach Stanisława Słowińskiego.

Joanna Słowińska – charyzmatyczna pieśniarka, fanom etno i world music znana z repertuaru inspirowanego polską i słowiańską muzyką tradycyjną, miłośnikom piosenki literackiej – z brawurowych interpretacji kompozycji Zygmunta Koniecznego („Wyspiański Koniecznego”, „Litania polska”), Stanisława Słowińskiego („Zielnik polski”, „Bursztynowe drzewo”). Koncertowała w większości krajów Europy (m.in. w ramach WOMAD UK), w USA (NY Broadway Symphony Space, Chicago Cultural Center), w Ameryce Południowej (WOMAD Chile), w Azji (Gruzja, Indie, Korea Południowa). Jest laureatką wielu renomowanych festiwali, m.in. Grand Prix oraz Nagrody Publiczności festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja, Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Superjedynek TVP1 w ramach festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jej kolejne solowe płyty: „Live in Alchemia” oraz „Możesz być” znalazły się w czołówce konkursu Polskiego Radia na Folkowy Fonogram Roku, a autorski album „Możesz być” zdobył ten prestiżowy tytuł. W 2013 roku uhonorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem Gloria Artis – Zasłużony Kulturze.

Stanisław Słowiński  to jeden z najbardziej aktywnych muzyków młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Zadebiutował autorskim albumem „Landscapes too Easy to Explain”, który ukazał się w międzynarodowej dystrybucji nakładem prestiżowego wydawnictwa Hevhetia. Koncertował w Europie (Niemcy, Hiszpania, Islandia, Serbia, Rumunia, Słowacja, Czechy, Węgry), w Azji, w Ameryce Południowej. Laureat Grand Prix i Nagrody Specjalnej Jazz Juniors, Nagrody Publiczności na I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta. Nominowany w kategoriach „Skrzypce” oraz „Nowa Nadzieja” w ankietach Jazz Top magazynu „Jazz Forum”. Jako lider projektów autorskich, muzyk sesyjny nagrywa m.in. dla For Tune, Kayaxu. Ma w swoim dorobku dziesiątki utworów, które aranżował i komponował na składy wszelkiego rodzaju; od utworów elektronicznych, na skrzypce solo, przez kwartety smyczkowe, składy jazzowe, aż po utwory orkiestrowe.

Joanna Słowińska – śpiew

Karol Śmiałek – narrator

Stanisław Słowiński Quartet:

Stanisław Słowiński – skrzypce

Franciszek Raczkowski – fortepian

Justyn Małodobry – kontrabas

Adam Stępniowski – perkusja

kwartet smyczkowy InfraArt:

Krzysztof Katana – skrzypce

Agata Front – skrzypce

Aleksander Frankiewicz – altówka

Dominik Frankiewicz – wiolonczela

Bezpłatne bilety do odbioru w kasie Kina Galaktyka oraz w sekretariacie Fundacji Auxilium.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Rośnie drzewo na cześć rodziny Ulmów

Wiadomości Mielec

Przez Tuszymę jechał 105 km/h

Wiadomości Mielec

Izby Pamięci i Tradycji w Radomyślu Wielkim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa