W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Ziemia Mielecka walczy o realizację dwóch tras questowych

Ziemia mielecka walczy w konkursie o zrealizowanie dwóch stałych tras questowych (jest to połączenie trasy turystycznej i gry terenowej) na terenie powiatu mieleckiego z medialnym otwarciem tras z nagrodami dla uczestników.

Zachęcamy Państwa do oddawania głosów, tak aby obydwie trasy zaistniały na terenie naszego powiatu i ubogacały go turystycznie. Ze wszystkich zgłoszonych do konkursu tras (a jest ich 21), zrealizowanych bezpłatnie przez Fundację Questingu zostanie 10 tras z największą liczbą głosów.

Głosować można od  25 maja do 3 czerwca 2023 r. poprzez stronę internetową https://questing.pl/konkurs/. Każdy głosujący może oddać 1 głos co 24 godziny z jednego adresu IP; głosując akceptuje regulamin konkursu. Głosowanie internetowe nie wymaga potwierdzenia oddania głosu poprzez adres e-mail. W praktyce oznacza to, że dziennie można oddać kilka głosów: w pracy lub szkole, w domu i z telefonu komórkowego (używając tylko danych komórkowych, czyli przy nieaktywnym wifi).

Na jakie trasy prosimy o oddanie głosu? Pierwsza trasa „Przygoda z przyrodą” została opracowana wspólnie przez Nadleśnictwo Mielec, Stowarzyszenie Społeczno – Edukacyjne „Orzeł Biały-Strzelec” oraz Jednostkę Strzelecką 2093 w Mielcu i ma być także trasą promującą nasze lasy jako atrakcyjne miejsce do spędzania aktywnego wypoczynku. Jest to trasa rowerowa i wiedzie przez urokliwe lasy Nadleśnictwa. Więcej o trasie pod linkiem  https://questing.pl/konkurs/. Nr trasy: 05. Stowarzyszenie Społeczno – Edukacyjne „Orzeł Biały-Strzelec”.

Druga trasa  „Chcieli nas zakopać, nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem” to trasa historyczna o tematyce żołnierzy podziemia niepodległościowego opracowana wspólnie przez Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Rędziny”, Fundację Non Notus oraz Jednostkę Strzelecką 2093 w Mielcu. Jest to również trasa rowerowa i wiedzie przez lasy w gminie Cmolas, Mielec oraz po terenie Mielca. Więcej o trasie pod linkiem https://questing.pl/konkurs/ . Nr trasy 12. Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Rędziny”.

Państwu pozostawiamy wybór na którą trasę z tych dwóch zagłosować. Ale sugerujemy, żeby głosować naprzemiennie, tak, żeby obydwie trasy miały szansę realizacji.  Od razu odpowiadamy na potencjalne pytanie: czy nasze lokalne stowarzyszenia będą miały jakąś korzyść finansową z tytułu uruchomienia tras questowych w powiecie mieleckim? Niestety nie, a wręcz przeciwnie, będziemy musieli ponieść pewne koszty związane z zapewnieniem warunków technicznych podczas otwarcia tras.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Policjanci schwytali dwa agresywne psy

Wiadomości Mielec

Złote Gody seniorów w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielecka szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa