W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Ziemia mielecka walczy o realizację trzech tras questowych 

Ziemia mielecka walczy w konkursie o zrealizowanie trzech stałych tras questowych (jest to połączenie nieoznakowanej trasy turystycznej i gry terenowej) na terenie Mielca z medialnym otwarciem tras z nagrodami dla uczestników.

Zachęcamy Państwa do oddawania głosów, tak aby wszystkie trzy trasy zaistniały na terenie naszego miasta i ubogacały w ten sposób turystycznie nasz powiat. Ze wszystkich zgłoszonych do konkursu tras (a jest ich 36), zrealizowanych bezpłatnie przez Fundację Questingu zostanie 20 tras z największą liczbą głosów.

Głosować można od 2 lipca do 8 lipca 2024 r. poprzez stronę internetową https://questing.pl/wybierz-najciekawszy-pomysl-na-quest/. Głosujący może oddać 1 głos co 24 godziny z jednego adresu IP. Głosując akceptuje regulamin konkursu. Głosowanie internetowe nie wymaga potwierdzenia oddania głosu poprzez adres e-mail. W praktyce oznacza to, że codziennie można oddać przynajmniej dwa głosy: z komputera i z telefonu komórkowego (używając tylko danych komórkowych, czyli przy nieaktywnym wifi).

Na jakie trasy prosimy o oddanie głosu? Pierwsza trasa „Na skrzydłach lotniczej historii” została zgłoszona przez Stowarzyszenie Społeczno – Edukacyjne „Orzeł Biały-Strzelec” i ma być trasą promującą historię lotnictwa w Mielcu i produkowane historycznie w PZL Mielec samoloty. Jest to trasa rowerowa i w całości umiejscowiona jest na terenie miasta Mielca. Więcej o trasie pod linkiem https://questing.pl/wybierz-najciekawszy-pomysl-na-quest/. Nr trasy: 19. Stowarzyszenie Społeczno – Edukacyjne „Orzeł Biały-Strzelec”.

Druga trasa  „Szlakiem akcji zbrojnych podziemia niepodległościowego” to trasa historyczna o tematyce akcji bojowych żołnierzy podziemia niepodległościowego zgłoszona przez Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Rędziny”. Jest to również trasa rowerowa i wiedzie po terenie Mielca. Więcej o trasie pod linkiem https://questing.pl/wybierz-najciekawszy-pomysl-na-quest/. Nr trasy 20. Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Rędziny”.

Trzecia trasa  „Tajemnice zaklęte w kamienice” to trasa historyczna o tematyce historii Mielca związanej z mieleckimi kamienicami oraz z dworkami zgłoszona przez Stowarzyszenie „Teraz Mielec”. Jest to trasa piesza i wiedzie po terenie mieleckiej starówki. Więcej o trasie pod linkiem https://questing.pl/wybierz-najciekawszy-pomysl-na-quest/. Nr trasy 21. Teraz Mielec.

Państwu pozostawiamy wybór na którą trasę z tych trzech zagłosować. Ale sugerujemy, żeby głosować naprzemiennie, tak, żeby wszystkie trzy trasy miały szansę realizacji.  Od razu odpowiadamy na potencjalne pytanie: czy nasze lokalne stowarzyszenia będą miały jakąś korzyść finansową z tytułu uruchomienia tras questowych w powiecie mieleckim? Niestety nie, a wręcz przeciwnie, będą one musiały ponieść niewielkie koszty związane z zapewnieniem warunków technicznych podczas inauguracji tras. Ale niewątpliwie zyska na tym Mielec. Więc zachęcamy do oddawania głosów!

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szczury doprowadziły do zamknięcia budynku przedszkola

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa