W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Zimą osoby bezdomne są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu

W ostatnim czasie temperatury spadają znacznie poniżej zera. Funkcjonariusze, którzy na co dzień mają w swoich zadaniach działania związane z ochroną osób bezdomnych, z większą częstotliwością sprawdzają opuszczone budynki i miejsca, w których gromadzą się bezdomni. Właśnie osoby bezdomne są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu, co w konsekwencji może prowadzić nawet do śmierci. Policjanci proszą o sygnały od mieszkańców!

Już jakiś czas temu, mieleccy policjanci odwiedzili osoby samotnie mieszkające na terenie naszego powiatu, oferując pomoc. Teraz kiedy temperatury na zewnątrz spadały znacznie poniżej zera, funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na osoby starsze, bezdomne oraz będące pod wpływem alkoholu.

W ostatnich dniach policjanci, podczas codziennych służb, kontrolowali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby na co dzień nie mające dachu nad głową. Sprawdzali klatki schodowe, opuszczone budynki, altanki oraz ogródki działkowe. Podczas mrozów kontrolowali te miejsca, gdzie bezdomni mogą próbować schronić się przed niską temperaturą, wiatrem i śniegiem. Funkcjonariusze za każdym razem informują osoby bezdomne o możliwości skorzystania z noclegowni czy innej placówki.

Przekazany na policję sygnał, może uratować komuś życie. Dlatego apelujemy do mieszkańców powiatu, aby zainteresować się tym, co się dzieje wokół nas, w szczególności losem sąsiadów, znanych nam osób samotnych, starszych, niepełnosprawnych czy wymagających pomocy. Jeśli chcemy pozostać anonimowi, taką możliwość daje nam przy zgłoszeniu Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W katalogu dostępnych zagrożeń KMZB znajduje się zgłoszenie o treści: „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Anonimowe zaznaczenie na mapie miejsca przebywania osób bezdomnych, czy innych potrzebujących pomocy, to informacja dla policjantów o miejscu, które powinni sprawdzić. Każde takie zgłoszenie jest niezwłocznie weryfikowane.

Przypominamy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby wezwania pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa