Zimny prysznic przy Solskiego. PGE FKS Stal Mielec – Cracovia Kraków 1:2 [FOTO, VIDEO]

Po przerwie na mecz Reprezentacji Polski, na boisko wrócili piłkarze Ekstraklasy. Wczorajszy mecz Stali z Cracovią odbył się w zimowej aurze.

Dwa karne i czerwona kartka podczas spotkania pokazują, że emocji nie brakowało. Na stadionie przy Solskiego duża grupa kibiców z Krakowa dzięki współpracy z naszymi mogła się cieszyć z ważnego dla nich zwycięstwa.

Kontrowersyjna decyzja sędziego o rzucie karnym niepoparta VAR-em nie napawa optymizmem. Jednak to drużyna gości zagrała w tym meczu wyraźnie lepiej od nas i mimo zmian kadrowych gra nie przynosi efektów.

Stal nie miała pomysłu na grę w ofensywie. Po czerwonej kartce dla Pestki (78 minuta), goście kończyli mecz w dziesięciu, a gospodarze zdołali zdobyć bramkę kontaktową, ale w 93 minucie Jedynego gola dla Stali w zdobył z rzutu karnego Domański.

Bramki: Kamil Pestka 11′, Sergiu Hanca 33′, Maciej Domański 96′ (karny)

PGE FKS Stal Mielec: 29. Damian Primel, 2. Albin Granlund (Maciej Domański), 5. Mateusz Żyro, 6. Marcin Flis, 11. Maksymilian Sitek (Przemysław Maj), 20. Grzegorz Tomasiewicz (Bozhidar Chorbadzhiyski), 21. Mateusz Matras, 23. Krystian Getinger (K), 26. Arkadiusz Kasperkiewicz, 34. Oskar Zawada, 90. Dominik Steczyk (Wrzesiński 72′)
Rezerwowi: 88. Kais Al-Ani, 4. Bozhidar Chorbadzhiyski, 7. Maciej Domański, 8. Maciej Urbańczyk, 17. Wiktor Kłos, 18. Dawid Kort, 25. Przemysław Maj, 45. Konrad Wrzesiński, 46. Jakub Wawszczyk
Trener: Adam Majewski

Cracovia: 31. Lukas Hrosso, 2. Cornel Rapa, 4. Sergiu Hanca (K) (Sylwester Lusiusz), 5. Virgil Ghita, 7. Rivaldinho, 8. Hebo Rasmussen, 20. Karol Knap (Michał Rakoczy), 33. Kamil Pestka, 38. Jakub Myszor (Pelle Van Amersfoort), 85. David Jablonsky, 88. Matej Rodin
Rezerwowi: 23. Karol Niemczycki, 3. Michal Siplak, 6. Sylwester Lusiusz, 10. Pelle Van Amersfoort, 11. Michał Rakoczy, 17. Kamil Ogorzały, 18. Luis Rocha, 21. Thiago Rodrigues de Souza, 22. Florian Loshaj
Trener: Jacek Zieliński

Żółte kartki: Tomasiewicz, Getinger, Pestka, Kasperkiewicz, Pestka, Rapa, Siplak, Rodin