W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Zimowe obserwacje nieba

Korzystając z dobrej pogody Obserwatorium Astronomiczne w Radomyślu Wielkim, zorganizowało spontaniczne AstroNight. Główne atrakcje to: Superksiężyc i Betelgeza – czerwony nadolbrzym w gwiazdozbiorze Oriona, dziewiąta pod względem jasności gwiazda na nocnym niebie.

W sobotę, 8 lutego, Obserwatorium Astronomiczne w Radomyślu Wielkim zorganizowało obserwacje nocnego nieba z okazji jednego z czterech tegorocznych superksiężyców. W wydarzeniu wzięło udział wiele osób, w tym mundurowi z Wojsk Obrony Terytorialnej.

Wydarzenie okazało się również okazją do pokazania uczestnikom planet, gwiazd i konstelacji tegorocznego zimowego nieba: planety Wenus – najjaśniejszego obiektu po superksiężycu, konstelacji Oriona, ciągle ciemniejącej Betelgezy oraz najjaśniejszego obiektu nieba – Syriusza.

– Zdecydowanie uważamy sobotnią obserwację publiczną za sukces, z którego jesteśmy naprawdę dumni. Zdecydowaliśmy się otworzyć nasze Obserwatorium na kilka godzin przed wydarzeniem, które ostatecznie zyskało nieoczekiwanie wysoką frekwencję – skomentowali koordynatorzy obserwatorium Janusz Grzyb i Tomasz Jeniec.

Fot. Obserwatorium Astronomiczne w Radomyślu Wielkim


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

10 lat – Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Na językach” – Konkursu Piosenki Obcojęzycznej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Stypendia sportowe czekają na wnioski

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa