W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Złoci jubilaci

W tym roku 14 par z gminy Radomyśl Wielki doczekało pięknego, złotego jubileuszu pożycia małżeńskiego. – Jesteście solą ziemi i światłością świata – tak słowami Chrystusa do małżonków świętujących 50-lecie pożycia małżeńskiego mówił podczas homilii ks. Jerzy Bulsa, proboszcz radomyskiej parafii.

Organizatorem złotych godów jest radomyski magistrat.- Tradycyjnie już od kilkunastu lat staramy spotkać się w gronie dostojnych Jubilatów z najbliższą rodziną, księdzem i władzami samorządowymi gminy. Spotykamy się najpierw w kościele na mszy św., bo tak się to wspólne małżeńskie życie zaczęło, a później w Sokole na skromnej uroczystości. Chcemy szanownym Jubilatom w imieniu władz gminy pogratulować tych pięknych przeżytych wspólnie lat – mówi burmistrz Józef Rybiński.

Powołanie do życia w rodzinie

Tegoroczna uroczystość złotych godów odbyła się w niedzielę, 11 grudnia. Świętowanie rozpoczęło się mszą św. w kościele parafialnym w Radomyślu Wielkim. – Wy jesteście solą ziemi i światłością świata. Dziś te Chrystusowe słowa Kościół kieruje do was szanowni Jubilaci. Żywimy wobec was wielki szacunek, bo jesteście żywym dowodem na trwałość naszej chrześcijańskiej rodziny. Bóg powołał was do życia w rodzinie.

 

 

W waszym wspólnym życiu były zapewne chwile trudne, ale umieliście z nich wyjść razem, a dziś nie wszystkim się to udaje. Jesteście przykładem na to , że dwa tysiące lat po Chrystusie przetrwał dogmat o nierozerwalności katolickiego małżeństwa  – powiedział podczas homilii ks. proboszcz Jerzy Bulsa. Podczas nabożeństwa małżonkowie odnowili ślubne przyrzeczenia. Otrzymali także pamiątkowe jubileuszowe krzyże.

Druga część uroczystości odbyła się w Sokole. – Mija 50 lat od chwili kiedy połączyliście swój los, złączeni uczuciem i wzajemną ufnością przyrzekliście sobie miłość, szacunek i przyjaźń. Państwa obecność tutaj dowodzi, że dochowaliście wbrew wszelkim przeciwnościom przysięgi małżeńskiej. Święto, które dziś obchodzicie to dowód zrozumienia istoty związku małżeńskiego, to wielki symbol mądrości życiowej, a dla młodszych pokoleń drogowskaz na szczęśliwe życie  – powiedziała Joanna Maciejak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Radomyślu Wielkim witając Jubilatów.

W tym wyjątkowym wydarzeniu małżonkom oprócz rodziny towarzyszyli goście na czele z ks. Jerzym Bulsą, przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Miękosiem, burmistrzem Józefem Rybińskim, wiceburmistrzem Stanisławem Lonczakiem i skarbnikiem Leszkiem Jagodą.

Medale od Prezydenta RP

Gratulacje i życzenia jubilatom złożył burmistrz Rybiński. – Z ogromną radością stoimy dziś przed wami, drodzy Jubilaci, którzy od pół wieku trwacie przy złożonej sobie przysiędze, trwacie w związku małżeńskim. Spotykamy się tu dzisiaj po to, aby pochylić się nad ludzkim życiem realizowanym w konkretnym małżeństwie i w konkretnej rodzinie – 50 lat przeżytych wspólnie to wspaniały jubileusz.

Chcemy wam w imieniu władz gminy pogratulować tych pięknych przeżytych wspólnie lat. Pogratulować tych 50 lat służby drugiemu człowiekowi, służby rodzinie i myślę, że jako ludzie wiary – służby Bogu. Szanowni Państwo nie sztuką jest pokochać drugiego człowieka, sztuką jest wytrwać. Jeśli zatem ktoś wytrwał pół wieku w małżeństwie i nie uległ pokusie łatwych rozwiązań, dokonał wielkiej sztuki . Życie Wasze stało się skarbem czynów wielkich i małych – stwierdził włodarz gminy.

Po przemówieniach przyszedł czas na uhonorowanie jubilatów. Burmistrz w asyście wiceburmistrza, przewodniczącego rady i skarbnika wręczył dostojnym parom medale za długoletnie pożycie przyznane przez Prezydenta RP. Trafiły one do: Władysławy i Stanisława Burych (Podborze), Janiny i Władysława Czepielów (Pień), Janiny i Stanisława Giżów (Dulcza Wielka), Emilii i Edwarda Jachymów (Zdziarzec ), Czesławy i Stanisława Jurczyków (Dulcza Wielka), Anna i Stanisława Kijów (Dulcza Mała), Ireny i Stanisława Kołaczów (Podborze), Genowefy i Mariana Krzystyniaków (Dąbrówka Wisłocka), Janiny i Władysława Siembabów (Dulcza Wielka), Marii i Stanisława Skrzypków (Ruda), Rozalii i Józefa Strzępków( Radomyśl Wielki), Zdzisławy i Bronisława Tabaków (Dulcza Mała), Józefy i Mieczysława Weryńskich (Podborze) oraz Władysławy i Stanisława Węglarzów (Ruda).

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpłatne badania mammograficzne. Zbadaj się i zyskaj spokój !

Wiadomości Mielec

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Zmiany w składzie kadry PGE FKS Stal Mielec [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa