W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Złodziej torebek złapany!

W ostatnim czasie docierały do nas informacje o mężczyźnie okradającym starsze kobiety w kościołach. Nie chcąc komplikować pracy policji, która według naszych ustaleń prowadziła ,,polowanie” na przestępcę, informujemy o tym dopiero dzisiaj, kiedy sprawca zostały ujęty. 
 
 
Sprawca wykorzystywał nieuwagę przebywających w kościele kobiet, zabierał im torebkę leżącą obok i wybiegał z kościoła. Praca funkcjonariuszy doprowadziła do ustalenia i zatrzymania sprawcy tych przestępstw.
 

Policjanci z Mielca przez ostatnie kilka tygodni przyjęli kilkanaście zgłoszeń dotyczących kradzieży damskich torebek. Dochodziło do nich podczas mszy, w trzech kościołach na terenie Mielca. Jak ustalili policjanci, sprawca upatrywał sobie łup i przebywał w pobliżu kobiety, której miał zamiar zabrać torebkę. Kiedy tylko pojawiła się okazja mężczyzna chwytał torebkę i wybiegał z kościoła.

Rysopis mężczyzny podawany przez pokrzywdzone oraz przesłuchania świadków, pozwoliły policjantom na wytypowanie sprawcy tych kradzieży. W poniedziałek funkcjonariusze zatrzymali 40-letniego mieszkańca Mielca, kiedy wychodził z kościoła. Pod kurtką miał schowaną torebkę należącą do jednej z kobiet przebywającej w kościele.

Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu 12 zarzutów kradzieży. Mężczyzna ukradł 10 torebek z kościołów oraz 2 z przychodni zdrowia. W torebkach znajdowały się pieniądze, dokumenty, karty bankomatowe, telefony komórkowe, okulary oraz inne przedmioty osobiste. Podczas przeszukania, w mieszkaniu 40-latka policjanci zabezpieczyli cześć skradzionych przedmiotów, które po zakończeniu postępowania wrócą do właścicieli.

Na wniosek Policji mielecka prokuratura zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. W sprawie trwają dalsze czynności.

wg. KPP Urszula Chmura

 

DCIM102MEDIADJI_0361.JPG

zdjecie60016398620110401kosciol-pw-ducha-swietego-od-tylu-os-lotnikow

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa