W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Złodzieje działkowi w rękach policjantów

Policjanci ustalili sprawców włamań do altanek działkowych na terenie Mielca. Odzyskali też część przedmiotów pochodzących z kradzieży. 48 i 19-latek zostali zatrzymani i przyznali się do popełnienia przestępstwa. Za włamania polskie prawo przewiduje karą pozbawienia wolności do 10 lat

O pierwszym włamaniu policjanci zostali powiadomieni pod koniec maja 2021 roku. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy wyłamali drzwi do pomieszczenia gospodarczego altanki i zabrali m.in. kosiarkę spalinową, elektryczną pompę do wody, podkaszarkę, żeliwny kociołek i inne drobne przedmioty. Właściciel altanki skradzioną własność wycenił na kwotę 1500 złotych. Policjanci wykonali oględziny miejsca przestępstwa i zabezpieczyli ślady.

Do kolejnego włamania doszło na początku września. Sprawcy po raz kolejny włamali się do altanki działkowej, tym razem w innej części miasta. Tym razem łupem złodziei padł akumulator, przetwornica, regulator napięcia oraz inne przedmioty. W sprawie wykonano wiele czynności, które finalnie pozwoliły ustalić sprawców i udowodnić im udział w obu przestępstwach.

Funkcjonariusze zatrzymali 48 i 19-letniego mieszkańca Mielca. Podczas przeszukań w domach zajmowanych przez podejrzanych policjanci zabezpieczyli część skradzionych przedmiotów, które po zakończeniu czynności trafią do rąk właścicieli. Sprawcy włamań usłyszeli już zarzuty, przyznali się do włamań. W sprawie trwają dalsze czynności.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny na Osiedlu Lotników – Rodzinnie u Ducha

Wiadomości Mielec

Szkoły w województwie podkarpackim z najzdolniejszymi uczniami

Wiadomości Mielec

Tragedia w Książnicach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa