W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Złote gody w gminie Radomyśl Wielki

W uroczystej oprawie kilkanaście par z gminy Radomyśl Wielki świętowało 23 listopada jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

W tym wyjątkowym wydarzeniu małżonkom towarzyszyli przedstawiciele władz samorządowych: burmistrz Józef Rybiński, z-ca burmistrza Jarosław Godek, sekretarz Maria Należna, skarbnik Leszek Jagoda i przewodniczący Rady Miejskiej Jan Miękoś. Świętowanie rozpoczęło się mszą św. w radomyskim kościele, odprawioną przez ks. proboszcza Rafała Ciecieręgę. – Małżonkowie powołani są do świętości. Nasz papież Jan Paweł II zabiegał, by małżonkowie byli razem wynoszeni na ołtarze, jako przykład życia świętości w rodzinie. Te beatyfikowane czy kanonizowane małżeństwa też miały swoje problemy, ale pokonywały je dzięki wzajemnej miłości – mówił w kazaniu kapłan. – Życzę wam by w waszych rodzinach Bóg był zawsze na pierwszym miejscu, wówczas wszystkie inne sprawy są na właściwym miejscu – dodał. 

Podczas nabożeństwa małżonkowie odnowili ślubne przyrzeczenia. Otrzymali też pamiątkowe krzyże i listy gratulacyjne. 

Druga część uroczystości odbyła się w miejscowej Szkole Muzycznej, gdzie nie zabrakło miłych słów pod adresem Jubilatów. – Każde małżeństwo tworzy swoją niepowtarzalną kartę historii znosząc trudy codziennego życia. O tym, że małżonkowie dzielą ze sobą wiele lat wspólnego życia decyduje z pewnością prawdziwe uczucie, o którym św. Jan Paweł II mówił „kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas, gdy kocha się zawsze – w radości i smutku bez względu na dobry czy zły los”. Jestem przekonana, że właśnie taka miłość poparta uczciwością, pracowitością, troską o dom, rodzinę jest waszym udziałem – powiedziała Joanna Maciejak, kierownik USC.

Zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra rodziny na wniosek Burmistrza Radomyśla Wielkiego został doceniony przez najwyższe władze państwowe. – Z szacunkiem i wzruszeniem stoimy przed wami jako władze samorządowe gminy. Pragnę Wam pogratulować i podziękować, że wytrwaliście razem 50 lat. W dzisiejszych niełatwych dla instytucji małżeństwa czasach jest to nie lada sztuka. Swoim życiem dajecie wspaniały przykład młodym i jesteście wzorem do naśladowania – powiedział burmistrz Józef Rybiński, który w asyście swojego zastępcy, sekretarz i przewodniczącego rady wręczył dostojnym parom medale za długoletnie pożycie przyznane przez Prezydenta RP, w dowód społecznego uznania trwałości związku małżeńskiego. Otrzymali je: Maria i Edward Biernatowie, Halina i Kazimierz Błachowie, Irena i Józef Cetnarowie, Wanda i Tadeusz Cholewowie, Zofia i Bronisław Działowie, Adela i Czesław Gakanowie, Krystyna i Józef Idzikowie, Józefa i Franciszek Jasionowie, Eugenia i Władysław Kokoszkowie, Anna i Aleksander Pikulowie, Czesława i Stanisław Prygowie, Helena i Stanisław Rybowie, Genowefa i Julian Siembabowie, Helena i Józef Wójcikowie, Zofia i Władysław Zielińscy.

Podczas uroczystości nie zabrakło toastu za zdrowie złotych Jubilatów i minikoncertu na ich cześć. Szanownym parom życzymy wszystkiego co najlepsze.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa