25 czerwca 2019 (wtorek) - 2:25
Złoty dyplom dla chóru I LO [VIDEO]
Złoty dyplom dla chóru I LO [VIDEO]
Złoty dyplom dla chóru I LO [VIDEO]
Materiały video

Złoty dyplom dla chóru I LO [VIDEO]

ZŁOTY DYPLOM III Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chóralnej CANTATES LUBLINENSIS 2018 dla Chóru Młodzieżowego I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu pod batutą pana Pawła Lisa sprawił, iż chórzyści mają niezwykłe, uzasadnione poczucie dumy – kolejne miasto z muzyczną wrażliwością zostało przez nich podbite.

24 listopada w Szkole Muzycznej I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie chóry z całej Polski rywalizowały w różnych kategoriach o najwyższe noty profesjonalnego jury, w skład którego wchodzili wybitni specjaliści: muzycy i chórmistrzowie.

Wysokie wymagania konkursu wyznaczały kryteria, które w swoich wykonaniach musiały uwzględnić chóralne drużyny. Emisja głosu, dykcja, rytmika, intonacja, walory brzmieniowe, stylowość wykonania, dobór repertuaru, ekspresja wykonawcza, ogólny wyraz artystyczny – nasz chór doskonale poradził sobie z każdym z nich, stąd dzisiaj złoto i wielki powód do dumy.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że na ten sukces pracowali również absolwenci Konarskiego, którzy z niezmiennym zaangażowaniem i przyjemnością wspierają chór swoimi głosami w najważniejszych jego występach.

Gratulujemy Chórzystom i ich Mistrzowi, panu Pawłowi Lisowi.

 

 

 

 

Złoty dyplom dla chóru I LO [VIDEO]

Zobacz też...

Dodaj komentarz

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości
%d bloggers like this: