W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały video Sport

Złoty medal Mistrzostw Europy U-20 dla Dawida Piłata [VIDEO]

W Lekkoatletycznych ME U-20 Dawid Piłat wygrał konkurs rzutu młotem, ustanawiając jednocześnie rekord kraju w tej kategorii wiekowej.

D Polscy lekkoatleci zdobyli drugiego dnia dwa złote medale w odbywających się w Tallinnie mistrzostw Europy juniorów do lat 20. Kornelia Lesiewicz była najszybsza w biegu na 400 m, a Dawid Piłat wygrał konkurs rzutu młotem, jednocześnie ustanawiając rekord kraju w tej kategorii wiekowej.

Wiele emocji dostarczył kibicom konkurs rzutu młotem. Dawid Piłat (LKS Stal Mielec) przed ostatnią kolejką prowadził wynikiem 79,20, jednak w szóstej próbie wyprzedził go zawodnik z Niemiec Merlin Hummel – 79,32. W ostatniej rundzie Dawid rzucił jednak młot na rekordowe 79,59 i zwyciężył.

Mistrzostwa zakończą się w niedziele. Niedawno w Tallinie odbyły się ME do lat 23, w których nasi lekkoatleci zdobyli pięć medali – dwa złote, srebrny i dwa brązowe.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa