W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje

Zmarł były dyrektor OBR SK Mielec, były dyrektor PZL Mielec

W wieku 77 lat zmarł Stanisław Wójtowicz, wieloletni niezwykle zasłużony pracownik Zakładów Lotniczych w Mielcu, były dyrektor Ośrodka Badawczo -Rozwojowego, I zastępca WSK „PZL_MIELEC” dyrektor Zakładu Lotniczego a od IV 2003 r. do III 2004 prezes Zarządu Polskich  Zakładów Lotniczych Sp z o o.

Organizował też od podstaw  placówkę BIG BANK S.A. w Mielcu,  oraz firmę „Atlantis Mielec” Sp. z o.o. Kierował nią jako prezes zarządu i dyrektor generalny.

Poza pracą zawodową wiele czasu poświęcał pracy społecznej. W latach 1993-1996 był prezesem FKS „PZL-Stal” Mielec, a w latach 1996-1998 – prezesem Stowarzyszenia Promocji Polskiego Lotnictwa w Mielcu. Ponadto był członkiem Krajowej Rady Lotnictwa oraz członkiem Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia” w Mielcu. Wyróżniony m.in.: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” oraz Srebrną i Złotą Odznaką SIMP.

Pozostanie po nim także cząstka lotniczej pracy w naszych samolotach. Szum ich silników i smugi na niebie będą przypominały o pozostawionej tutaj na ziemi jego pracy. Będzie długo w naszej pamięci i w sercach, rzeczowy, życzliwy i przyjazny dla wszystkich.

Rodzinie Zmarłego,  oraz licznemu gronu znajomych, kolegów i przyjaciół składamy najszczersze kondolencje. Śp. Stanisław Wójtowicz pozostanie na zawsze w naszej, jakże wdzięcznej Jemu, pamięci. Żegnaj Drogi Staszku! – przekazuje Zarząd Stowarzyszenia Promocji Polskiego Lotnictwa „PROMLOT”, SIMP  oraz  Organizacje Pozarządowe Ziemi Mieleckiej.

MSZA ŚW. ŻAŁOBNA przy prochach Zmarłego odprawiona zostanie w piątek, dnia 20 stycznia 2023 roku o godzinie 13.00, w kaplicy przy ul. Powstańców 48, na Cmentarzu Batowickim Kraków, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa