W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Zmarł dr n.med. Jacek Gamrot

Jak informuje Szpital Specjalistyczny w Mielcu zmarł doktor n.med. Jacek Gamrot, który był jedną z kluczowych postaci kojarzonych z rozwojem Szpitala w Mielcu.

Dał się poznać jako bardzo dobrze wyszkolony specjalista, ale także charyzmatyczny, pełen energii współtwórca Oddziału Neurochirurgii. Na przełomie 2007 i 2008 roku dyrekcja mieleckiego szpitala, wówczas jeszcze powiatowego, zdecydowała się zrealizować pomysł powołania w Mielcu Oddziału Neurochirurgii. Jak wspominano, ta koncepcja wprawiła Konsultanta Krajowego ds. Neurochirurgii w zdumienie, bo w kontekście miasta powiatowego nikt wcześniej podobnej idei nie rozważał.

Szpital pod względem wyposażenia, rozwoju i liczby specjalistów zrobił jednak wrażenie na doktorze Jacku Gamrocie. – Kiedy przyjechałem tu i zobaczyłem jak szpital wygląda, jaki ma sprzęt, zadecydowałem, że chcę tu pracować – opowiadał w 2008 roku na sesji Rady Powiatu.

To wystąpienie odbiło się szerokim echem w mediach lokalnych i regionalnych Doktor Jacek Gamrot podkreślał, że dzięki wysiłkowi wielu ludzi, w tym całego personelu pod ordynaturą Wacława Pokrywki, ruszył oddział pełnoprofilowy. Od razu mógł zajmować się nie tylko traumatologią, ale i szerokim zakresem zadań w obrębie neurochirurgii. Były to historyczne dla naszego Szpitala chwile, których wagę docenili pacjenci. Jako drugi odział po rzeszowskim w regionie, mógł przyjmować pacjentów z całego województwa. To oznaczało ogromny wzrost dostępności do leczenia neurochirurgicznego w tej części Polski.

Ubolewamy, że przedwcześnie straciliśmy Lekarza, który miał jeszcze wiele planów i dużo dobrego do zrobienia dla swoich pacjentów. Łączymy się z bólu z Bliskimi, składając im najszczersze kondolencje.

Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

7 komentarzy

Justyna 16 lutego 2021 (wtorek) at 17:30

Głębokie wyrazy współczucia dla Wszystkich Bliskich Pana Doktora Gamrota.
Ogromna strata…Wspaniały Człowiek!!! *

bozena 17 lutego 2021 (środa) at 09:49

wysmienity lekarz wspanialy czlowiek ogromna strata wyrazy wspolczucia dla bliskich

Agata z Tarnobrzega 17 lutego 2021 (środa) at 17:02

Niepowetowana strata Wspaniały Człowiek i Specjalista w swojej dziedzinie ogromnie mi przykro że nie będzie go wśród nas. Szczere kondolencje dla bliskich . Byłam jego pacjentka bardzo dziękuję za fachową pomoc i przywrócenie mi zdrowia i życia.

Darek z Tbg 17 lutego 2021 (środa) at 19:11

Świetny lekarz i przede wszystkim wspaniały ,miły czlowiek.Bylem jego pacjentem niedawno pomógł równiez mojej mamie -dzisiaj sie dowiedziałem i nie mogę uwierzyc ze juz sie nie zobaczymy!

Bożena 18 lutego 2021 (czwartek) at 17:00

Wyrazy współczucia dla rodziny

Krzysiek 18 lutego 2021 (czwartek) at 23:33

Głębokie , Wyrazy współczucia dla rodziny. Doktorze tyle zrobiliśmy a tyle jeszcze planów było. 🙁 ;(

Marian 20 lutego 2021 (sobota) at 16:59

Wielka szkoda . Byłem też pacjentem doktora Gamrota. Wyrazy współczucia dla rodziny i szpitala

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa