W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Zmarł ks. Marian Marszałek

Był emerytowanym proboszczem w parafii Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim.

Ks. Marian Marszałek urodził się 12 kwietnia 1946 roku w Brzezinach. Egzamin dojrzałości złożył w Dębicy. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 31 maja 1970 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Szczucin, Mikluszowice i Tarnów-Mościce. W latach 1981-1994 pełnił urząd proboszcza parafii Zabrnie, a w latach 1994 – 2016 urząd proboszcza parafii Radomyśl Wielki. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego wizytatora nauki religii w dekanacie Szczucin i dekanalnego duszpasterza nauczycieli i wychowawców w dekanacie Radomyśl Wielki. Po złożeniu urzędu proboszcza w 2016 roku zamieszkał w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie. W 2017 roku został obdarzony godnością Kanonika Honorowego Kapituły Kolegiackiej w Mielcu.

Msza św. w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie w piątek 16 listopada o godz. 16. Wprowadzenie ciała śp. ks. Mariana do kościoła parafialnego w Radomyślu Wielkim w sobotę 17 listopada o godz. 8. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Radomyślu Wielkim w sobotę 17 listopada o godz. 12., po której ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa