W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Zmarł Lesław Lechociński, twórca sukcesów szermierki w Mielcu

O jego śmierci powiadomił jego klub, Gryf Mielec.

Jacek Wiśniewski Prezydent Miasta Mielca będąc przez lata dyrektorem SP 8 współpracował ze zmarłym trenerem Lechocińskim.

Wspaniały trener, w pełni oddany swojej pasji. Uwielbiany przez podopiecznych, doceniany przez sympatyków sportu, jak i zawodowych sportowców…
Panie Trenerze, dziękujemy za medale, za emocje, za ciężką pracę na rzecz mieleckiego sportu.
Wyrazy współczucia Rodzinie oraz Najbliższym
– napisał prezydent Wiśniewski na swoim profilu facebooka.

Lesław Lechociński urodził się 2 stycznia 1951 r. w Olszynce koło Przemyśla. W 1970 r. zdał maturę w Technikum Mechanicznym w Mielcu. Trenował szermierkę w GKS „Gryf” Mielec pod kierunkiem Emilii Drabik, stając się czołowym zawodnikiem okręgu rzeszowskiego we wszystkich rodzajach broni (floret, szpada i szabla). Jako zawodnik Legii wywalczył tytuł drużynowego mistrza Polski juniorów we florecie w 1971 r.

W latach 1972-1976 studiował na Wydziale Lotniczym Politechniki Rzeszowskiej i uzyskał tytuł inżyniera mechanika. Po studiach powrócił do Mielca i został zatrudniony w Polskich Zakładach Lotniczych. Pracował na stanowisku konstruktora. Nie zrywał z szermierką. Do 1980 r. startował jako zawodnik Gryfa Mielec, wygrywał turnieje szpadowe i zajmował czołowe miejsca w innych konkurencjach.

Pracował też w „Gryfie”, a później w UKS „Orlik” (przy Szkole Podstawowej nr 8 i przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1) jako instruktor szermierki.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Policjanci schwytali dwa agresywne psy

Wiadomości Mielec

Złote Gody seniorów w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielecka szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa