W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Zmarł mielecki poeta i kompozytor Jan Robak

W dniu 30 września br. odszedł od nas nieodżałowany poeta, kompozytor i animator kultury śp. Jan Antoni Robak. 

Urodził się 17 stycznia 1954 r. Absolwent Liceum Ekonomicznego w Mielcu. Wiele lat przepracował jako referent w PKS O/ Mielec.

Zajmował się tu również działalnością kulturalną, współorganizując „Wieczory Poezji”, a także prowadząc kabaret „Gwint”, dla którego pisał teksty i muzykę. W latach 1990 – 2019 pełnił funkcję organisty w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu.
  Jako autor wierszy zadebiutował w 1997 roku w lokalnym tygodniku „Głos Mielecki”. Następnie publikował swe utwory w prasie lokalnej i ogólnopolskiej.
   Przez pewien czas pisał również felietony do mieleckiego „Wizjera Regionalnego” pod wspólnym tytułem „Zderzenia z codziennością”. Jako członek mieleckiej grupy literackiej „Słowo” publikował swoje utwory w almanachach: „Z podróży na wyspy słowa” (Mielec 2007), „W rytmie słowa” (Mielec 2009), „Zanurzeni w słowie” (Mielec 2011), „Schowane między słowami” (2017) oraz w mieleckich rocznikach literackich „Artefakty”.
   Byłt założycielem i kierownikiem zespołu wokalnego „Łódź Piotrowa”, dla którego pisał piosenki religijne. i rozrywkowe.
W 2018 roku wydał książkę „Spotkania z panem Zygmuntem”, w której znalazły się opowiadania satyryczne oraz felietony.
   Jest również autorem współczesnych kolęd i pastorałek, z których kilka opublikowanych zostało w śpiewniku „Czy wybrałeś już drogę” wydanym przez wydawnictwo Muzo w 2012 roku, a także w śpiewniku internetowym „Giszowiec”. 

Po niedawnym przejściu na emeryturę miał wiele planów związanych zarówno z jego własną działalnością kulturalną jak też z Mielecką Grupą Literacką SŁOWO przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu, której był długoletnim i bardzo aktywnym członkiem.

Ostatni Jego publiczny występ miał miejsce w dniu 18 września w Sali Audiowizualnej  Miejskiej Biblioteki Publicznej Samorządowego Centrum Kultury, gdzie brał aktywny udział w niezwykle ciekawym  spotkaniu poetycko-muzycznym „Dwa słowa w Słowie”, które sam wyreżyserował.

Przygotowywał się także do następnego spotkania poetycko-muzycznego zaplanowanego przez Mielecką Grupę Literacką SŁOWO na dzień 23 października br. Niestety Los nie pozwolił Mu na to i nie tylko na to. Nie zdążył też odebrać Dyplomu Uznania przyznanego Mu kilka dni temu przez Wicepremiera/Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP -Prof. Piotra Glińskiego, za zasługi na rzecz polskiej Kultury, którego uroczyste wręczenie zaplanowano na 9-go października br.

Był niezwykle  pracowitym i uczynnym, bardzo prawym i szlachetnym Człowiekiem. Będzie Go nam bardzo brakowało. 

Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy szczerego współczucia i żalu.

Odpoczywaj w pokoju Drogi Janku. 

Cześć Twojej Pamięci!

Zarząd i Członkowie Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO

Zarząd i Członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 03 października br. w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu o godzinie 12.30.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpłatne badania mammograficzne. Zbadaj się i zyskaj spokój !

Wiadomości Mielec

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Zmiany w składzie kadry PGE FKS Stal Mielec [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa