W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Materiały video

Zmiana skarbnika podczas sesji Rady Miasta [FOTO, VIDEO]

Dziś w Urzędzie Miejskim w Mielcu, w sali im. Św. Jana Pawła II odbyła się XIX sesja Rady Miejskiej.

Wśród punktów porządku obrad było podjęcie uchwały w sprawie odwołania Skarbnika Miasta Mielca oraz
podjęcie uchwały w sprawie powołania Skarbnika Miasta Mielca.

Po dwudziestu latach pracy  na najbardziej odpowiedzialnym stanowisku w administracji samorządowej naszego miasta, w związku z przejściem na emeryturę, Skarbnik Barbara Wójcik zwróciła się z prośbą do Rady Miejskiej o odwołanie ze stanowiska.

Uchwałą Rady Miejskiej w Mielcu Barbara Wójcik została powołana na stanowisko skarbnika z dniem 1 stycznia 2000 roku. Wcześniej, od roku 1991 zatrudniona była w Urzędzie Miejskim w Wydziale Finansowym, a także przez półtora roku pracowała na stanowisku głównego księgowego w Samorządowym Centrum Kultury.

Jako specjalistka w swojej dziedzinie, przez dwie dekady tworzyła i realizowała budżety miasta Mielca, pilnowała dochodów, wydatków i zobowiązań finansowych oraz czuwała nad stabilnością finansów naszego miasta.

Współpracowała przez wiele lat z Prezydentem Januszem Chodorowskim, a następnie z Prezydentem Danielem Kozdębą, a także z Wykonującym Zadania i Kompetencje Prezydenta Janem Myśliwcem, Pełniącym Funkcję Prezydenta Fryderykiem Kapinosem oraz obecnym Prezydentem Jackiem Wiśniewskim.

– Przez kilkanaście ostatnich miesięcy po objęciu funkcji Prezydenta Miasta Mielca, sam osobiście miałem przyjemność współpracować z Panią Barbarą Wójcik, która wprowadzała mnie w niełatwe meandry miejskich finansów – mówi Prezydent Jacek Wiśniewski. – Jej sumienność, fachowość i niezwykła odpowiedzialność w pełnieniu tych tak ważnych obowiązków jest trudna do przecenienia.  Dlatego z tego miejsca w imieniu samorządu miasta Mielca bardzo serdecznie dziękuję Pani Skarbnik Barbarze Wójcik za 20 lat pracy na tym stanowisku. Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale zastąpienie odchodzącej na zasłużoną emeryturę Pani Barbary Wójcik będzie nie lada wyzwaniem – dodaje Prezydent.

Prezydent Mielca zwrócił się także do Rady Miejskiej z wnioskiem o powołanie na stanowisko Skarbnika Miasta Mielca Anny Kobylarz.

Anna Kobylarz została zatrudniona w Urzędzie Miejskim w Mielcu w roku 2009. Przeszła poszczególne szczeble kariery zawodowej od podinspektora, poprzez inspektora, do funkcji głównego księgowego Urzędu, którą wykonywała od roku 2015. Od wrześniu ubiegłego roku pełni obowiązki Zastępcy Skarbnika Miasta, przygotowując się do wykonywania najważniejszej funkcji w zakresie realizacji gospodarki finansowej miasta Mielca.

Oprócz doświadczenia w zakresie rachunkowości, finansów publicznych i pracy w samorządzie, Anna Kobylarz posiada niezbędną wiedzę i kompetencje poparte kierunkowym wykształceniem. Ukończyła studia wyższe na kierunku finanse i rachunkowość, a także liczne studia podyplomowe i kursy. Posiada m.in. certyfikat księgowego wydany przez Ministra Finansów.

Sprawozdanie Prezydenta Mielca Jacka Wiśniewskiego z działalności międzysesyjnej.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Salvador Dali – esencjonalnie – wernisaż [FOTO]

Wiadomości Mielec

Podsumowanie Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki

Wiadomości Mielec

Mielecki Jarmark Żywności, Rękodzieła Regionalnego i Lasowiackiego przy Galerii Navigator [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa